blank
Nuotr. A. Stanio.

Ant trijų namų

Dailininkus kalbinome besibaigiant plenerui. „Šiandien vienas žurnalistas po kito, sunku net kavos atsigerti“, – su artipilniu  kavos puodeliu  tarp tapomų langinių sukiodamasis kalbėjo vienas iš plenero dalyvių Arūnas Uogintas. Rugpjūčio 1 dieną startavęs pleneras ėjo į pabaigą, iki darbų pristatymo tuomet buvo likusi para, tad dailininkus priglaudusios sodybos kiemelyje, priešais Rokiškio R. Lymano muzikos mokyklą, virė darbas. Kai kurios langinės stovėjo užbaigtos, kitos dar  laukė paskutinių potėpių. Jos papuoš tris Rokiškio miesto pastatus: Vilniaus gatvėje klubą „Karieta“, Respublikos gatvėje esantį namą, kuriame įsikūrusi rūbų taisykla, bei vieną Nepriklausomybės aikštės namą (iš kiemo pusės).

Aplinkybės pakoregavo sudėtį

Prieš pat plenerą šiek tiek keitėsi dalyvių sudėtis – neatvyko Arvydas Bagdonas, o Arūnas Augutis, anksčiau  suorganizavęs dalyvius ir parūpinęs dažų, jame negalėjo dalyvauti dėl asmeninių priežasčių. Vietoje jų į tapytojų gretas įsiliejo Enrika Pavilionienė (Rokiškis) ir Alfredas Chmieliauskas (Sanlucar de Guadania, Ispanija). Be jų, šių metų plenere dalyvauja dailininkai Eglė Každailytė (Sanlucar de Guadania, Ispanija), Marina Konovalova (Nesvyžius, Baltarusija), Reda Uogintienė (Šiauliai), Valentinas Varnas (Kaunas), Aušra Viduolienė (Rokiškis), Sergei Razin (Kyjivas, Ukraina) ir jau minėtas A. Uogintas (Šiauliai).

Temos priklauso nuo šeimininkų ir aktualijų

Tai jau aštuonioliktas pleneras.  Apie jo išskirtinumą sutiko pakalbėti ne vienerius metus į Rokiškį atvykstantis A. Uogintas. Jį šioje kompanijoje būtų galima vadinti  langinių tapymo plenerų veteranu.

„Visuomet gražu tai, kad jame nebūna išankstinio temų primetimo. Jos atsiranda iš laiko aktualijų. Kartais gimsta, kai pakalbi su užsakovais – tų namų, ant kurių kabės langinės, šeimininkais. Šįmet išsirutuliojo Ukrainos tema, be to, vienas iš dalyvių yra ukrainietis“,- pradėjo dailininkas. Jis su žmona Reda ir kita pora – E. Každailyte ir A. Chmieliausku – ėmėsi  „Karietos“ langinių. Piešiniai atitinka klubo paskirtį – iš filingų žvelgia pasaulyje žinomi atlikėjai. Pasak Arūno, jų sąrašiuką sudarė šeimininkas, bet jame buvo vien vyrų pavardės. „O kur merginos, klausiu. Sąrašą papildėm merginomis. O kaip susieti su Ukraina? Šovė mintis –  grupė „Kalush“ iš Ukrainos laimėjo „Eurovizijos“ konkursą. Todėl pamatysite ir jos atlikėjo portretą. Taigi tos langinės primins roko muzikantus, Ukrainą ir „Euroviziją“, –  tris pradus sujungė Arūnas. Kad „Karietą“ puošiančios langinės būtų vienodo stiliaus,  dailininkai pasidalijo darbu. Reda tapo viršutinius filingus, Arūnas – vidurinius, kiti – apatinius. Taip vienas kitą papildo.

Išsamiau apie plenerą skaitykite antradienio laikraštyje.

blueyellow1
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments