J. Kačerausko nuotr.

Mugės sumanytoja rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Janina Komkienė papasakojo, kaip gimė ši idėja. Anot J. Komkienės, Rokiškyje reikia Kaziuko mugės alternatyvos, kuri sutrauktų ne tik vaikus, bet ir tautodailininkus bei kitus amatininkus. Mugė skatintų vaikus pažinti tradicijas ir jas puoselėti.

Skyriaus vedėjas Aurimas Laužadis apgailestavo, jog ne visos mokyklos dalyvavo tokioje gražioje šventėje ir vylėsi aktyvumo kitąmet.

Juozinių proga J. Čepulis apdovanotas gėlėmis ir Rokiškis – Lietuvos kultūros sostinės – skėčiu. Susirinkusiuosius gražiomis dainomis ir muzikavimu linksmino Laima Bieliūnienė ir jos auklėtinės. Prie konkursinės mugės prisijungė Rokiškio tautodailininkai: audimo tradiciją pristatė Genė Šimėnienė, verbų rišimo ir šiaudinių paukštelių – Alė Gegelevičienė.

J. Čepulis gyrė vaikus už puikius darbus, o mokytojus – už tradicijų puoselėjimą. Trys dalyvių komandos apdovanotos diplomais ir gardžiais šakočiais. Gražiausiai papuošusi savo prekybos vietą komanda apdovanota ir J. Čepulio drožta angelo skulptūrėle. Kitos komandos nudžiugintos kalnu saldainių ir padrąsintos dalyvauti kitąmet.

Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Komentuoti
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Emigrantė
Emigrantė
2019 21 kovo 16:25

Puiki idėja! Noriu prisidėti prie sveikinimų gerb.J.Čepuliui Juozinių proga ir palinkėti nuostabiam drožėjui stiprios sveikatos ir dar daug puikių darbų. Mes užsienyje džiaugiamės turėdami net 3 gerb.Juozo drožinius (Šokėją,Teterviną ir Vytautą Didįjį).

Rekomenduojami video: