Alfredo Pliadžio nuotr.

Ketvirtadienį Krašto apsaugos ministerijos (KAM) sudarytuose 2020 metų karo prievolininkų (šauktinių) sąrašuose – 38 427 jaunuoliai. Iš jų į tarnybą įvairiuose Lietuvos kariuomenės daliniuose bus pašaukti 3828 karo prievolininkai.

Šiemet įvestos naujovės – sumažintas šaukimo amžius ir studentų įtraukimas į sąrašus.

Siekiant daryti tarnybą patogesne, taip pat paskatinti jaunuolius atlikti pilietinę pareigą pabaigus mokyklas, prieš karjeros pradžią ar šeimos kūrimą, šaukimo amžius Seimo sprendimu sumažintas nuo 19-26 iki 18-23 metų.

Naujovė – į sąrašus įtraukiami ir aukštųjų mokyklų studentai. Patekę tarp šauktinių, studentai turės apsisprendimo laisvę – sustabdyti studijas ir atlikti 9 mėnesių nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą, arba nenutraukus studijų pasirinkti – jaunesniųjų karininkų vadų mokymus (3 metus) ir tokiu būdu atlikti privalomąją pradinę karo tarnybą, arba studijuoti ir tarnauti Krašto apsaugos savanorių pajėgose (3 metus) ir tokiu būdu atlikti privalomąją pradinę karo tarnybą. Nepasirinkus nė vieno iš minėtų tarnybos būdų, karo prievolininkams, kuriems dėl studijų aukštojoje mokykloje bus atidėta tarnyba, šaukimas bus pratęsiamas iki jiems sukaks 26 metai (bet ne ilgiau nei vienerius metus po studijų baigimo). Pabaigę studijas – jaunuoliai vieną kartą turės galimybę patekti į šaukiamųjų sąrašus.

Planuojama, sudaryti sąrašai bus paskelbti iki sausio 16 d. https://sauktiniai.karys.lt.

Pagal KAM pranešimą, sąrašų sudarymo pradžią stebėjo krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, juos sudarant dalyvavo Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos direktorius Arūnas Balčiūnas, kiti kariuomenės atstovai, procesą stebėjo ir aštuoni visuomenės atstovai.

Pasak Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos atstovo Juliaus Kornelijaus Vaičiako, sąrašų sudarymas vyko sklandžiai.

Sudarius ir paskelbus karo prievolininkų sąrašus, į juos nepatekę vaikinai ir merginos nuo 18 iki 38 metų ir toliau galės teikti prašymus savo noru atlikti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą.

Devynių mėnesių trukmės nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą Seimas atnaujino 2015 m. pavasarį. Tai buvo padaryta atsižvelgiant į pasikeitusią geopolitinę situaciją ir valstybės saugumui kylančias grėsmes.

 

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie