Titas Vertelka teigia, kad kanapių aliejuje gausu žmogaus organizmui ypač reikalingų Omega-3 ir Omega-6 riebiųjų rūgščių, vitaminų, kitų reikalingų medžiagų. Asmeninio archyvo nuotr.

– Ar patys savo ūkyje auginate pluoštines kanapes?

– Auginame kanapes savo žemėje ir patys gaminame produkciją. Priklausome pluoštinių kanapių augintojų kooperatyvui ir ten dalinamės informacija, patirtimi ir įrengimais.

– Kam tinka kanapių aliejus? Ar naudojamas kosmetikoje?

– Spaudžiame aliejų šaltuoju būdu, jo nefiltruojame, taip išsaugome daug gerųjų savybių. Tokį aliejų atidarius rekomenduojame jį suvartoti per du mėnesius. Dažnai patariama jį laikyti šaldytuve, bet mes laikome tamsioje vietoje ir per tuos du mėnesius jis neapkarsta. Kambario temperatūros aliejus mums skanesnis.
Aliejus tikrai tinkamas kosmetikai. Odai, plaukams, barzdai… Žinome ne vieną atvejį, kai žmonės išsigydo rimtas odos ligas tiesiog tepdami aliejumi odą. Jis turi vitaminų D ir E.

– Teko girdėti apie arbatas. Ką apie jas verta žinoti?

– Šiuo metu populiarėja džiovintų kanapių žiedų arbata, kuri primena natūralų vasaros pievų kvapą, maloniai ramina, pakelia nuotaiką, stiprina imunitetą… Galima gerti ir dieną, ir vakare. Gerdami dieną, su darbais susitvarkysite be streso, o vakare arbata padės išsimiegoti. Beje, dažniausiai kanapių arbatą perka žmonės, kurie turi miego sutrikimų.
Taip pat turime fermentuotos kanapių žiedų arbatos. Senoviniu būdų fermentuota arbata ąžuolinėse statinėse įgauna ypatinga skonį. Ji turi gerųjų bakterijų ir tinka žarnynui. Arbatas patartina užplikyti dar neverdančiu vandeniu.
Žmonės taip pat labi pamėgo natūraliai išgautus kanapių baltymus/proteiną. Tai ypač maistingi kanapių milteliai, turintys daugybę mikroelementų, vitaminų ir baltymų. Tinka visiems: ir dideliems, ir mažiems.
Baltymai gali būti vartojami su vaisių ir daržovių kokteiliais, barstomi kaip prieskoniai į troškinius, salotas…
Kanapių baltymus žmogaus organizmas greitai pasisavina ir poveikis jaučiamas iš karto. Baltymai duoda energijos visai dienai, tonizuoja, padeda atkurti raumenis po aktyvios veiklos.
Taip pat labai populiarios lukštentos kanapių sėklos. Jų skonis yra kaip kedro riešutukų.

– Ar dažnai iš pirkėjų sulaukiate užuominų, klausimų, kada supainiojama  Jūsų produkcijos paskirtis su narkotinėmis medžiagomis?

– Juokelių sulaukiame tikrai nemažai, bet situacija jau gerėja ir žmones  pasiekia informacija apie pluoštinių kanapių naudą, pluoštinių bei medicininių kanapių skirtumus. 

– Tai kuo jos skiriasi?

– Pluoštinė kanapė neturi kanabinuodo THC, kuris svaigina. Tai yra visai kita kanapių rūšis. Pažengusiose šalyse iš kanapių turinčio THC gaminami vaistai sunkiai sergantiems ligoniams.
Pluoštinė kanapė turi kitų sveikatai naudingų kanabinuodų. Apskritai kanapė yra labai vertinga vaistažolė, tik žmonės turi ją pažinti ir teisingai vartoti. Ji buvo viena pagrindinių mūsų prosenelių augintų kultūrų ir dabar visame pasaulyje sugrįžta į statybų, tekstilės, medicinos pramonės sritis. Pasaulyje atliekama daug tyrimų ir jau dabar suskaičiuojama tūkstančiai produktų, kuriuos galima gaminti iš šių augalų.

– Dėkoju už pokalbį ir pagalbą rengiant patarimus.


Patarimai

  • Pluoštinių kanapių sėklosyra vienos maistingiausių sėklų pasaulyje, turinčios kur kas daugiau baltymų ir aminorūgščių nei grūdinės kultūros.
  • Aliejus Šaltai spaudžiamas iš sėjamosios kanapės (lot. Cannabis Sativa) sėklų.
  • Šiame aliejuje labai mažai sočiųjų riebalų rūgščių, todėl nuo seno Lietuvoje jį vartodavo tik labai šviežią. Specialiomis spaudyklėmis aliejus buvo spaudžiamas malūnininkų ir laikomas šaltai ir tik ribotą laiką.
  • Kanapių aliejuje gausu žmogaus organizmui ypač reikalingų Omega-3 ir Omega-6 riebiųjų rūgščių, vitaminų, kitų reikalingų medžiagų.
  • Aliejus yra žalsvo atspalvio, švelnaus saldoko riešutų skonio ir kvapo, vėsinantis, minkštas, švelnus, lengvai įsigeriantis. Tinka maistui (padažams, salotoms, šaltiems užkandžiams gardinti) bei kosmetikai.
  • Kanapių sėklų aliejų rekomenduojama inkštiruotai, sausai, egzemos, žvynelinės kamuojamai odai prižiūrėti. Aliejus gerai įsigeria, nepalieka riebumo jausmo, blizgesio. Sausą odą veiksmingai drėkina, gali pagerinti jos spalvą. Taip pat rekomenduojama sausų pėdų ir kojų kulnų priežiūrai, sudirgusioms, sausoms, įtrūkusioms, pūslelinės kamuojamoms lūpoms, taip pat plaukams stiprinti, plaukų augimui skatinti, siekiant suteikti jiems blizgesio, lankstumo, purumo. Nuolat maitindami plaukus kanapių sėklų aliejumi, lengviau juos iššukuosite ir suformuosite.
  • Liaudies medicinoje kalbama, jog siekiant organizmą papildyti nepakeičiamosiomis riebalų rūgštimis, reikėtų profilaktiškai vartoti po desertinį šaukštą kanapių sėklų aliejaus keletą kartų per dieną.

P.S. Skaitytojams primename, kad nėra visiems vienodai tinkančio maisto ir vaisto, taigi į visus patarimus pažiūrėkite kaip į rekomendacijas, bet ne panacėją nuo visų ligų ir gyvenimo negandų.

Subscribe
Informuoti apie
guest
3 Komentarai
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Marius
Marius
2019 23 sausio 11:57

Tikriausiai dar ne visi žino, kad kanapių aliejų visai nesudėtingai galima pasigaminti namų sąlygomis ir patiems. Tereikia įsigyti buitinį aliejaus presą ir kanapių sėklų. Perkant sėklas iš ūkininkų 1kg kaina svyruoja apie 1.50~2€. Iš 1 kg sėklų galima išsispausti net iki 180~250ml gryno natūralaus aliejaus. Vadinasi 200ml buteliukas aliejaus jums kainuotų tik ~2€.Verta susimastyti.

Na, o daugiau informacijos apie kanapių aliejų ir jo vartojimą galima rasti čia: https://aliejauspresai.lt/straipsniai/kanapiu-seklu-aliejus-grozio-ir-puikios-savijautos-saltinis/

KANABINOIDAI O NE KANABINUODAI
KANABINOIDAI O NE KANABINUODAI
2018 24 vasario 2:02

Kanabinoidai o ne kanabinuodai…

Lina
Lina
2018 22 vasario 23:16

Pagalvojau, kad Linas Juozėnas 🙂

Rekomenduojami video: