blank
Bendraminčius suvienijęs Simonas Spaičys (viduryje) spalio 8 d. į Obelius atveš kitą projekto dalį – šviesų festivalį. V. Bičiūnaitės nuotr.

Projekto dalyvių profesijos, veiklos yra labai skirtingos, tarkime, yra mokslų daktaras, komunikacijos specialistas. Tai jiems netrukdo būti vienoje komandoje.

Parke veikė kūrybinės dirbtuvės, publika varžėsi „Meno kovose“, LRT žurnalistė Arneta Matuzevičiūtė kalbino obelietį Romą Kundelį, o saulei leidžiantis po parką pasklido gitarų ir mušamųjų instrumentų ritmai.

Kūrybinėse dirbtuvėse buvo galima išbandyti, kaip daromos tatuiruotės, kompiuteriu kuriama muzika, linoraižinio technika ant audinio pasidaryti spalvotų atspaudų. Rubrikoje „Pažink obelietį“ A. Matuzevičiūtė visą valandą kalbino R. Kundelį, kuris pasakojo apie Mažų miestelių krepšinio lygos įkūrimą, pedagoginį darbą, vaidinimą teatre.

blank
Žiūrovų sprendimu „Menų kovas“ laimėjo Lina Nemeikšytė (dešinėje) iš
Kriaunų.

Tarsi tęsiant sporto temą, surengtos „Meno kovos“, kurios turėjo savus pusfinalius ir finalą. Kovų dalyviai stojo prie molbertų ir akrilo dažais tapė paveikslus. Geriausiai pasirodę pusfinaliuose buvo atrinkti į finalą, kuriame vėl varžėsi kurdami naujus vaizdus. Visuose etapuose nugalėtojus lėmė tik žiūrovų balsai. Tapyba vyko azartiškai, nes buvo nustatytas laiko limitas – vienam paveikslui nutapyti skirta 20 min. Nugalėjo Lina Nemeikšytė iš Kriaunų. Mergina mokosi Vilniuje, Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje. Ją, atostogaujančią Kriaunose, dalyvauti „Menų kovose“ paskatino mama, perskaičiusi apie renginį spaudoje. Lina prisipažino, jog iš pradžių nedrąsiai jautėsi tarp nepažįstamų žmonių, tačiau iš veido matėsi, jog laimėtas prizas ją labai paskatino. Geriausi paveikslai bus eksponuojami bendruomenės namuose per „Obelinę“.

Vakare laukė netikėtumas. S. Spaičys sėdo prie mušamųjų instrumentų, o du jo kolegos į rankas paėmė gitaras ir leidosi groti. Renginio afišoje tai buvo įvardinta kukliai – „Muzikinė dalis“, tačiau iš ritmo, betarpiško bendravimo ir improvizacijų matėsi, jog instrumentus valdo patyrusios rankos.

blank
Obelietės linoraižinio technika ant drobės maišelių atspaudė obuolius.

Naujas, netradicinis renginys buvo orientuotas į jaunimą, tačiau sudomino mažokai tokio amžiaus dalyvių, aktyvesni buvo vyresnieji. Dėl to vieni pakalbinti obeliečiai kaltino karštį, kuris jaunimą paviliojo prie ežerų, antri – reklamos Obeliuose stoką. S. Spaičio nuomone, kokio dydžio kaip Obeliai vietovėse jaunimo aktyvumas labai priklauso nuo kultūros darbuotojų ir kitų žmonių, kurie užsiima su jaunimu.

Šis projektas susideda iš dviejų dalių, tad rudenį obeliečiai pamatys antrąją jo dalį – šviesų festivalį. Jau žinoma jo data – tai spalio 8 d.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: