Muziejų naktį rokiškėnai buvo kviečiami į renginį “Nakties spalvos Rokiškio dvare”. Jame – linksmos atrakcijos vaikams ir suaugusiems, šiltas įspūdingo grožio kamerinis koncertas, galimybė iš pirmų lūpų išgirsti šio dvaro šeimininkų – garsių grafų giminių istorijas ir mažas naktinis stebuklas, kurio prieš pat vidurnaktį sulaukė tik patys atkakliausi šventės dalyviai.

Į šventę griausmingais pučiamųjų akordais rokiškėnus pakvietė Cėsio (Latvija) orkestras. Savo pasirodymus svečiams parengė mokyklos-darželio “Ąžuoliukas” vaikai, Choreografijos mokyklos moksleiviai. Kol vieni varvino seilę klausydami prof. dr. Romo Laužiko paskaitos apie dvarų virtuvę: egzotiškus prieskonius, konfitiūrų ir konfektų gamybos subtilybes, kiti bent sekundę pasijuto aristokratais, prisimatavę karališko grožio sukneles ir rankinukus iš dvaro darbuotojų specialiai šventei sukurtos kolekcijos.

“Tyzenhauzų paveldo” visuomeninė organizacija pasipildė naujais nariais. O jos statulėlė už nuopelnus rajono istorijai buvo įteikta istorikei, visuomenininkei Onutei Mackevičienei,

Muziejininkė Jolita Jurevičienė mokė visus norinčiuosius žaisti petankę. O šalia, dvaro vejoje, patariami ir pamokomi muziejininkės Ingridos Kujelės, ir vaikai, ir suaugusieji mokėsi žaisti kroketą.

O štai kamerinis koncertas “Laukiu iš žvaigždės stebuklo” sužavėjo įspūdingu Indrės Anankaitės vokalu. Jai fortepijonu pritarė Nijolė Baranauskaitė,  o smuiku – Irma Belickaitė. Tą valandą jaukioje, tačiau sausakimšoje dvaro menėje kiekvienas galėjo pasijusti patekęs į prabangų aristokratų vakarą.

O po šio koncerto rokiškėnai galėjo iš pirmų lūpų išgirsti šio krašto, dvaro ir jį valdžiusių šeimų istorijas. Oficialias ir šiek tiek asmeniškas, pilnas džiaugsmo, graudulio, ir šiek tiek vos juntamos nuoskaudos.

Ir subtilus mažas nakties stebuklas – įvairiomis spalvomis sušvitusios rožės – tarsi vainikavo aristokratišką šventę.

Išsamiau apie “Nakties spalvas Rokiškio dvare” skaitykite “Gimtajame Rokiškyje”.

Koncerto ir tearalizuotos edukacijos “Sugrįžę gyventi” akimirkos – vaizdo įraše. Jo autorius – Nerijus Kralikas

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: