Laisvės kovų istorijos muziejaus Obeliuose fondų saugotoja Rasa Narkevičienė rengia eksponuoti Felikso Mažeikio ir Konstantino Jasinevičiaus asmenines relikvijas. Obelių Laisvės kovų istorijos muziejaus archyvo nuotr.

Šioje parodoje pateiksime žinomas Rokiškio krašto asmenybes, kurių gyvenimas ir veikla tarsi istorinis ryšys apjungia Lietuvos istorijos šimtmetį, menantį tarpukario Lietuvos nepriklausomybę, tragišką pokario rezistenciją, sovietinę tremtį, lagerius ir romantišką Atgimimą bei kelią į nepriklausomybę ir pareigą iki paskutinio atodūsio skleisti istorinę tiesą, paliekant klausimą dabarties ir ateities kartoms – „O ką tu padarei vardan Lietuvos?“

Viena iš tokių asmenybių – nepriklausomos Lietuvos kariuomenės karys, partizanas, politinis kalinys, visuomenės veikėjas, žmogus legenda šviesaus atminimo Feliksas Mažeikis (1917–2014) ir disidentas, politinis kalinys, istorinės atminties įprasmintojas šviesaus atminimo Konstantinas Jasinevičius (1927–2010). Muziejaus erdvėse bus eksponuojamos šių asmenybių nuotraukos, asmeninės relikvijos.

K. Jasinevičiaus kartu su bendraminčiais kalėjime pagaminta širdies formos relikvija su trispalve juosta ir Vyties kryžiumi – meilės, vilties ir tikėjimo simbolis – tapo tradicinio dviračių žygio „Golgotos keliu“ simboliu. Ši tęstinė veikla ne tik įtraukė visuomenę, ypač jaunimą, į pilietinę istorinę veiklą, bet ir sudarė galimybę deramai prižiūrėti ir tvarkyti istorinės atminties vietas.

Kreipiamės į Rokiškio krašto pilietinę bendruomenę, norėdami, kad parodos metu greta šių asmenybių būtų eksponuojamos ir jūsų artimųjų laisvės kovotojų, partizanų, tremtinių, atgimimo šauklių asmeninės relikvijos ar fotonuotraukos. Taip viliamės sujungti į vieną bendrą šimtmečio juostą visus laisvės šauklius ir deramai pagerbti jų atminimą. Jūsų atneštas vertybes, pasibaigus parodai, įsipareigojame grąžinti.

Su Laisvės kovų istorijos muziejaus Obeliuose muziejininkais galima susisiekti tel. (8–686) 13741, (8–458) 79603.

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie