blank
V. Bičiūnaitės.

„Užsikabino“ už grafo Konstantino

Šeštadienį muziejininkai siūlė išbandyti jėgas orientaciniame žaidime-medžioklėje dvaro parke ir rūmuose „Žiedas nuvyto, pelėda liko“. Šį užsiėmimą organizuojanti muziejininkė Santa Kančytė sakė tokiu būdu norinti supažindinti  su atskirais grafų giminės atstovais ne apipilant  lankytojus skaičiais, datomis ir epochų pavadinimais, o sudominant jais kaip asmenybėmis. Vienas iš jų – grafas Konstantinas Tyzenhauzas. Jis mokėjo tyrinėti ir stebėti gamtą, jam priklausė skaitlinga paukščių iškamšų kolekcija. K. Tyzenhauzas tapo vienu žinomiausių to meto gamtininkų Europoje. Taigi žaidimas-medžioklė susijęs su grafo pomėgiu tyrinėti ir pastebėti tai, kas vyksta gamtoje. Be to, tai galimybė susipažinti su muziejaus ekspozicijomis bei dvaro parku.

Pirmoji žaidimo dalis vyksta muziejaus viduje. Dalyviai gauna muziejaus eksponatų arba jų fragmentų nuotraukų, kuriose užfiksuoti gyvūnai, ir per sutartą laiką privalo juos rasti. Įdomiausia tai, jog kai kurie gyvūnai „slepiasi“ ne tik pastoviose ekspozicijose, tačiau ir keičiamose parodose. Paskui dvaro parke mokomasi šaudyti iš lanko, fotoaparatu „medžiojami“ gyvūnai. „Iš pradžių galvojau veiklą apriboti tik danielių ir juodųjų gulbių nuotraukomis, tačiau vėliau gimė kita  mintis – tegu lankytojai fiksuoja net ir mažiausius vabaliukus, juk jie visi yra parko gyventojai. Norėčiau paraginti rokiškėnus dvare laiką leisti šeimomis“, – sakė S. Kančytė.

Spalvos ir figūros

Visa šeima gali dalyvauti ir fraktalinio piešimo – savęs pažinimo per spalvas ir formas – užsiėmime.  Edukatorė Daiva Čiučelienė, įjungusi meditacinę muziką, padalina rašiklius, spalvotus pieštukus ir popieriaus lapus. Piešti tenka ir užsimerkus, ir atsimerkus. Rezultatas atskleis, kas glūdi pasąmonėje. Šią metodiką prieš tris dešimtmečius atrado žinoma rusų mokslininkė, psichoterapeutė Tanzilija Polujachtova.

Bus daugiau

Sumanymas organizuoti savaitgalius dvare – ne vienadienis. Per likusias birželio dienas ketinama sudėlioti liepos mėnesio savaitgalių pramogas ir jas iš anksto paskelbti. Lankytojų aptarnavimo ir edukacijos skyriaus vedėja Laima Klasinskienė paminėjo, jog ketinama atsižvelgti ir į kitus mieste vykstančius renginius bei orą: „Jei renginių bus daug ir jie triukšmingi, tai mūsiškiai bus kuklesni, tylesni. Prisitaikysime ir prie oro sąlygų, nes ne visos pramogos gali vykti po stogu. Pavyzdžiui, kol buvo vėsus oras, neorganizavome  edukacijos „Ledinis dvaras“, nes kas gi valgys ledus, kai šalta. Šiuo atžvilgiu birželio pradžia mums pasitaikė nedėkinga.“

Muziejininkai tikisi, jog savaitgalius dvare pamėgs šeimos su vaikais.

 

 

blueyellow1
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments