Visa filmo kūrėjų komanda po premjeros. Eligijaus Daugnoros nuotr.

Įgyvendindami projektą „Praeities stiprybė dabarčiai“ centro vienuoliktokai, vadovaujami lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Jurgitos Legienės ir istoriko Valiaus Kazlausko, sukūrė trumpą penkių minučių filmą „Mona meilą unt Pondelią grindinią gulia“, skirtą pagerbti 1946 metų gruodžio 12 dieną Notigalės mūšyje žuvusius laisvės kovotojus.

Visas filmuko kūrimo procesas tvarkingai fiksuotas, fotografuotas ir tos akimirkos taip pat parodytos šventinio minėjimo metu. O pats kūrinys – puikiausias pavyzdys, kaip taupiomis priemonėmis, be jokių nereikalingų žodžių galima atskleisti dramatišką pokario partizano meilės istoriją ir anų dienų didvyrių ryšį su dabartine jaunuolių karta.

Prie filmo kūrimo prisidėjo ne tik moksleiviai (pagrindinių filmo vaidmenų atlikėjai Danas Samuilovas bei Džesika Bagdonienė ir vedė šventinį minėjimą), bet ir daugybė pagalbininkų: Notigalės partizanų istorijos tyrinėtojai Povilas Stumbrys bei Algirdas Jasiūnas, sodybos, kurioje vyko pagrindiniai filmavimo darbai, šeimininkai Antanas ir Joana Tunaičiai, operatorius Darius Baltakys, visa mokyklos bendruomenė, kuri siuvo drabužius, grimavo aktorius, darė kitus matomus ir nematomus, bet filmo kūrimo procese labai reikalingus darbus.

Centro direktorė Diana Giedrikienė liko labai patenkinta pasiektu rezultatu ir sakė, jog tokie darbai, tokie išskirtiniai veiklos rezultatai verčia didžiuotis mokykla, moksleiviais ir pedagogais, kurie kasdien mokosi vieni iš kitų.

Po filmo pristatymo ir peržiūros įteikta gausybė padėkų ne tik kūrėjams, bet ir įvairių konkursų, olimpiadų dalyviams bei jų mokytojams. Po iškilmingo minėjimo moksleiviai pakviesti į Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos penktosios rinktinės organizuotą edukaciją.

Danas ir Džesika.
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: