Fotosesija japonų žurnalui „Crea“.

Giedrė Kiaulėnaitė, kilusi iš atokaus Pandėlio seniūnijos Obelių kaimo, sėkmingai žengia garsiausių pasaulio mados namų podiumais. Koks merginos sėkmės receptas? Ar ji pakeičia žmogų?

– Kaip pakliuvote į mados pasaulį?

– Mano istorija nesiskiria nuo daugelio kitų modelių. Lietuvos modelių agentūra „Image Group“ 2011 m. pavasarį organizavo merginų atranką Kupiškyje. Aš tuo metu mokiausi Kupiškio technologijos ir verslo mokykloje. Pagalvojau, kodėl gi nepabandžius, daug nesvarsčiau, ar man pavyks. Maždaug po dviejų savaičių sulaukiau agentūros savininkių Medos Jonaitytės ir Julijos Ulvydienės kvietimo dalyvauti atrankos finale. Į jį rinkosi visoje Lietuvoje atrinktos merginos. Tapau viena iš laimingųjų, patekusių į agentūrą.

Dalyvavau „Mados infekcijoje“, „Mados injekcijoje“. 2011 m. pabaigoje su kitu modeliu, lietuvaite Goda, vykau į pirmąją trijų mėnesių darbo kelionę Milane. Po to labai greitai pasirašiau kontraktą su Paryžiaus agentūra „Women Management Paris“ ir susidraugavau su jos ,,naujų veidų“ direktore Osana Ekue. Ji labai manimi tikėjo ir daug padėjo ne tik kaip modeliui, bet ir kaip draugei.

– Kaip į Jūsų sėkmę reagavo artimieji, draugai?

– Džiaugėsi ir palaikė mane. Žinau, kad bet kokiu atveju galiu į juos remtis.

– Kokie šio darbo Lietuvoje ir užsienyje skirtumai?

– Tebedirbu su „Women Management“ Paryžiuje bei Milane, su „Select“ – Londone. Teko bendradarbiauti su „Women…“ Niujorke, „Uno“ Ispanijoje, „Wizard“ Japonijoje ir kt.

Skirtumai tarp darbo Lietuvoje ir užsienyje yra dideli. Pirmiausia skiriasi uždarbis. Ten žaibiškas gyvenimo tempas, labai stipri mados industrija: daug ne tik madų žurnalų, dizainerių, bet ir modelių. Konkurencija milžiniška, dažai darbotvarkė labai įtempta, nes reikia laiku suspėti į atrankas ir susitikimus, į darbus. Turi būti pasitempusi. Gyvenimas tiesiog verda. Kartais darbas užtrunka iki vėlaus vakaro, kartais iki 2 val. nakties ar 5 val. ryto – fotosesijoms nėra laiko limito. Ant podiumo paprasčiau: rūbo demonstravimas trunka apie 2 min., nors pasiruošimas tęsiasi 2–6 val. Jei pristatomos didelės kolekcijos, dalyvauja bent šimtas modelių, laiko užima ir repeticijos, ir makiažo kūrimas. Būtent tokia didelė buvo Juozo Statkevičiaus pavasario-vasaros kolekcija.

Plačiau skaitykite ketvirtadienio “Gimtajame…”

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments