Mitingas "mes kaltinam" prie Seimo. L.Pauliuko nuotr.

Protestą paskatino Seimas, kovo 13 d. pamynęs Konstituciją – slaptu balsavimu nepanaikinęs Seimo nario Mindaugo Basčio, Konstitucinio Teismo (KT) pripažinto tėvynės išdavyste ir šiurkščiu Seimo nario priesaikos pažeidimu, neliečiamybės.

Demokratinės akcijos iniciatorius – žurnalistas Andrius Tapinas – per socialinius tinklus pakvietė tautą duoti politikams demokratijos pamoką. Į mitingą susirinko iki 8 tūkst. žmonių iš visos Lietuvos. Tarp minios – ir būrys rokiškėnų.

„Buvome iki mitingo pabaigos. Man buvo labai gera, priminė vienybės laikus per Sąjūdį. Tikrai „vežė“. Mačiau plevėsuojančią Rokiškio vėliavą, sutikau nemažai rokiškėnų. Mitinguotojai buvo labai orūs, o klausytis Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio buvo labai gėda. Savotiškai ir gaila buvo jo, kaip žmogaus, visiškai nebežinančio, kaip elgtis. „Valstiečių“ partijos pirmininkas Ramūnas Karbauskis atrodė kaip klounas, toks man jis visada“, – įspūdžiais dalijosi mitinge dalyvavęs rokiškėnas Linas Pauliukas.

Perskaitęs A. Tapino iniciatyvą, kviečiančią į taikų protestą „Mes kaltinam!“, jis nedvejojo: „Paspaudžiau mygtuką, kad vykstu. Greitai prisijungė ir daugiau rokiškėnų.“

Šios protesto akcijos reikalavimai – Seimui pasileisti, panaikinti slaptą balsavimą, Seimui neturėti viršenybės prieš KT sprendimus, baigti rietenas ir imtis darbo valstybės labui bei kt. „Tauta išgąsdino politikus ir privertė prisiminti, kad  Seimo nariai – ne karaliai, kad tauta juos rinko dirbti, ne peštis“, – valdžios pokyčių tikėjosi L. Pauliukas.

 

3
Rašyti komentarą

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
BevardisRičardasBombis Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Ričardas
Ričardas

Valdiškas protestas prieš valdžią. Surengtas partinės nomenklatūros , kad žmonės savarankiškai nepultų protestuoti…

Bombis
Bombis

Ziuriu i foto 15min.lt ir negaliu patiketi. Stovi rokiskietis, beroc istorijos mokytojos sunelis su kanapes simboliu??? Galvoju, mitinge graziau ziuretusi veliava arba vytis. Pamaniau sau, sumaise su gediminaiciu stulpais…