Mitingas "mes kaltinam" prie Seimo. L.Pauliuko nuotr.

Protestą paskatino Seimas, kovo 13 d. pamynęs Konstituciją – slaptu balsavimu nepanaikinęs Seimo nario Mindaugo Basčio, Konstitucinio Teismo (KT) pripažinto tėvynės išdavyste ir šiurkščiu Seimo nario priesaikos pažeidimu, neliečiamybės.

Demokratinės akcijos iniciatorius – žurnalistas Andrius Tapinas – per socialinius tinklus pakvietė tautą duoti politikams demokratijos pamoką. Į mitingą susirinko iki 8 tūkst. žmonių iš visos Lietuvos. Tarp minios – ir būrys rokiškėnų.

„Buvome iki mitingo pabaigos. Man buvo labai gera, priminė vienybės laikus per Sąjūdį. Tikrai „vežė“. Mačiau plevėsuojančią Rokiškio vėliavą, sutikau nemažai rokiškėnų. Mitinguotojai buvo labai orūs, o klausytis Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio buvo labai gėda. Savotiškai ir gaila buvo jo, kaip žmogaus, visiškai nebežinančio, kaip elgtis. „Valstiečių“ partijos pirmininkas Ramūnas Karbauskis atrodė kaip klounas, toks man jis visada“, – įspūdžiais dalijosi mitinge dalyvavęs rokiškėnas Linas Pauliukas.

Perskaitęs A. Tapino iniciatyvą, kviečiančią į taikų protestą „Mes kaltinam!“, jis nedvejojo: „Paspaudžiau mygtuką, kad vykstu. Greitai prisijungė ir daugiau rokiškėnų.“

Šios protesto akcijos reikalavimai – Seimui pasileisti, panaikinti slaptą balsavimą, Seimui neturėti viršenybės prieš KT sprendimus, baigti rietenas ir imtis darbo valstybės labui bei kt. „Tauta išgąsdino politikus ir privertė prisiminti, kad  Seimo nariai – ne karaliai, kad tauta juos rinko dirbti, ne peštis“, – valdžios pokyčių tikėjosi L. Pauliukas.

 

Subscribe
Informuoti apie
guest
3 Komentarai
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Ričardas
Ričardas
2018 16 kovo 10:23

Valdiškas protestas prieš valdžią. Surengtas partinės nomenklatūros , kad žmonės savarankiškai nepultų protestuoti…

Bombis
Bombis
2018 16 kovo 9:42

Ziuriu i foto 15min.lt ir negaliu patiketi. Stovi rokiskietis, beroc istorijos mokytojos sunelis su kanapes simboliu??? Galvoju, mitinge graziau ziuretusi veliava arba vytis. Pamaniau sau, sumaise su gediminaiciu stulpais…

Rekomenduojami video: