Gimtasis Rokiškis Aktualijos Miškininkų planus sujaukęs viesulas „Laura“ – jau istorija

Miškininkų planus sujaukęs viesulas „Laura“ – jau istorija

Šalies miškininkai skelbia baigę sutvarkyti kove praūžusios audros „Laura“ nusiaubtus valstybinius miškus. Didžiausi nuostoliai padaryti Rokiškio padalinio miškuose. Padalinio vadovas Kęstutis Skvarnavičius sakė, jog stipriausiai nukentėjo Obelių ir Juodupės girininkijų medynai.

227
0

Vartė keturias dienas

„Visų girininkijų miškai nuostolių neišvengė, jų kiek mažiau padalinio miškuose, augančiuose Kupiškio rajone. Net prie padalinio būstinės, esančios Sakališkio gatvėje, kelios didžiulės eglės išverstos. Audros padarinių tvarkymas kiek sujaukė mūsų planus. Vėjovartas ir vėjalaužas šalinti – laikui imlus darbas: pirma reikia išžvalgyti, sumatuoti išverstus, o jų, pavienių, buvo labai daug. Reikėjo skubėti šalinti, kol neįsiveisė kenkėjai. Todėl darbo sąlygos buvo sudėtingos. Be to, ir po audros siautėjo vėjai. Žiūrėk, ką tik sutvarkėm, o po dienos kitos ir vėl stiprūs vėjai medžių privertė. Suskaičiavom – net keturias dienas vėtros laužė mūsų miškus“, – komentavo K. Skvarnavičius. „Lauros“ pasekmė Rokiškio padalinio valstybiniuose miškuose – suniokota 21,7 tūkst. kub. m medienos, vėjovartų ir vėjalaužų kokybė kritusi.

„Laura“ prasiautė ne tik padalinio miškuose. Ji daug žalos pridarė mūsų rajono miesteliuose ir Rokiškio mieste. Rokiškio dvaro parke prilaužė ir privartė medžių.

Suniokojo arti 100 futbolo stadionų miško plotą

VĮ Valstybinė miškų urėdija skelbia: po „Lauros“ audros šalies miškai neteko apytiksliai 90 futbolo stadionų dydžio miško masyvų. Sunaikinti ne tik seni, bet ir pusamžiai, daugelį metų augti galėję medynai. Suskaičiuota daugiau kaip 205 tūkst. kub. m. išverstų, išlaužytų medynų kiek didesniame nei 2,5 tūkst. ha miško plote. Tai beveik tiek pat, kiek sudaro bendras Kauno ir Šiaulių miestų plotas.

Audros siaubia miškus ne pirmą kartą

1993 m. sausio 12 d. vėtra išvertė apie 700 tūkst. kub. m. medienos.

2005 m. sausio 8–9 d. uraganas „Ervinas“ išvertė apie 600 tūkst. kub. m. medienos.

2010 m. rugpjūčio 8–9 d. škvalas išlaužė ir išvertė apie 900 tūkst. kub. m. medienos.

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie