Raimundas Nagelė. A. Minkevičienės nuotr.

Milijardų vertės mūsų visų turtas – valstybiniai miškai – ir vėl kaitina nervą. Artėjant šios kadencijos Seimo sesijos pabaigai, „valstiečių“ Vyriausybė su aplinkos ministru priešakyje skuba prastumti svarbius Miško įstatymus. Šįkart užsimota nauju mokesčiu prieš visus miškų savininkus ir skubama ištesėti pažadą, duotą medienos verslo rykliams, – suteikti išskirtinių sąlygų įsigyjant medieną.

Įspėjimų dėl korupcijos nepaisė

Sauliaus Skvernelio vyriausybė nepaisė Specialiųjų tyrimų tarnybos, Konkurencijos tarnybos bei Europos teisės departamento  įspėjimų, kad sukurptos naujos medienos pardavimo taisyklės, leisiančios vietos medienos verslo magnatams 20 proc. numušti medienos kainas, yra korupcinio pobūdžio, neatitinkančios laisvos prekių rinkos. Birželio 19 d. vyriausybė jas patvirtino. Dėl šio sprendimo,  kaip teigė Valstybinės miškų urėdijos vadovas Marius Pulkauninkas, šalies biudžetas iš valstybinės medienos negaus apie 70 mln. eurų.

Valdžios sumanytą naują mokestį ir bandymus prastumti medienos pardavimo tvarkos abejotinus pakeitimus „Gimtajam…“ komentavo rokiškėnas Raimundas Nagelė, Lietuvos miško savininkų asociacijos valdybos narys, miško savininkas, ir Seimo narys Algimantas Salamakinas, buvęs Seimo Aplinkos apsaugos komiteto vadovas.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

2
Rašyti komentarą

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Jonasmx1 Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Jonas
Jonas

Daugelis sovietinių įmonių ir fabrikų, gamyklų direktoriai sėkmingai privatizavo savo valdomas gamyklas, tapo milijonieriais ir niekas pirštais į juos nebado. Tie, kurie priėjo prie medienos – nebuvo durnesni. Visi lygus. Tik kaip dabar jau pasidalinti tą pelną -kitas klausimas. Tokiu pat principu reikėtų apmokestinti ir kitus gamintojus, o ypač pieno perdirbėjus.

mx1
mx1

O tai ponas Raimundas, prieš pradėdamas savo verslą, nebuvo VĮ Miškų urėdijos darbuotoju? Aišku, visai atsitiktinai patapo miško savininku ir dabar aiškins, kaip reikia tvarkytis miškuose. Sakyčiau, nejuokinga…