blank
Raimundas Nagelė. A. Minkevičienės nuotr.

Milijardų vertės mūsų visų turtas – valstybiniai miškai – ir vėl kaitina nervą. Artėjant šios kadencijos Seimo sesijos pabaigai, „valstiečių“ Vyriausybė su aplinkos ministru priešakyje skuba prastumti svarbius Miško įstatymus. Šįkart užsimota nauju mokesčiu prieš visus miškų savininkus ir skubama ištesėti pažadą, duotą medienos verslo rykliams, – suteikti išskirtinių sąlygų įsigyjant medieną.

Įspėjimų dėl korupcijos nepaisė

Sauliaus Skvernelio vyriausybė nepaisė Specialiųjų tyrimų tarnybos, Konkurencijos tarnybos bei Europos teisės departamento  įspėjimų, kad sukurptos naujos medienos pardavimo taisyklės, leisiančios vietos medienos verslo magnatams 20 proc. numušti medienos kainas, yra korupcinio pobūdžio, neatitinkančios laisvos prekių rinkos. Birželio 19 d. vyriausybė jas patvirtino. Dėl šio sprendimo,  kaip teigė Valstybinės miškų urėdijos vadovas Marius Pulkauninkas, šalies biudžetas iš valstybinės medienos negaus apie 70 mln. eurų.

Valdžios sumanytą naują mokestį ir bandymus prastumti medienos pardavimo tvarkos abejotinus pakeitimus „Gimtajam…“ komentavo rokiškėnas Raimundas Nagelė, Lietuvos miško savininkų asociacijos valdybos narys, miško savininkas, ir Seimo narys Algimantas Salamakinas, buvęs Seimo Aplinkos apsaugos komiteto vadovas.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

azija
Subscribe
Informuoti apie
guest
2 Comments
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
Jonas
Jonas
2019 19 birželio 14:49

Daugelis sovietinių įmonių ir fabrikų, gamyklų direktoriai sėkmingai privatizavo savo valdomas gamyklas, tapo milijonieriais ir niekas pirštais į juos nebado. Tie, kurie priėjo prie medienos – nebuvo durnesni. Visi lygus. Tik kaip dabar jau pasidalinti tą pelną -kitas klausimas. Tokiu pat principu reikėtų apmokestinti ir kitus gamintojus, o ypač pieno perdirbėjus.

mx1
mx1
2019 19 birželio 11:39

O tai ponas Raimundas, prieš pradėdamas savo verslą, nebuvo VĮ Miškų urėdijos darbuotoju? Aišku, visai atsitiktinai patapo miško savininku ir dabar aiškins, kaip reikia tvarkytis miškuose. Sakyčiau, nejuokinga…