Socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas (iš kairės), Seimo narė, socialdemokratė Rasa Budbergytė, rajono socialdemokratų lyderis Tadas Barauskas bei partijos kolega Vytautas Saulis. J. Kačerausko nuotr.

Nuo Sibiro idėjos

G. Paluckas. Ši misija – tarsi misijos „Sibiras“ atitikmuo. Mūsų karta važiuoja į Sibirą ieškoti Lietuvos: tvarko lietuvių tremties vietas, kapines, kryžius, ieško lietuvių ir išlikusios jų kultūros, palaiko ryšius su ten gyvenančiais palikuonimis taip parodydami, kad mums labai skauda ir rūpi tėvų, senelių istorija. Mes nutarėme čia, Lietuvoje, vykdyti misiją – gelbėti mažų šalies miestelių, kaimų Lietuvą. Gyvenimas Vilniuje – absoliučiai kitoks nei regionuose, sostinėje sėdintiems politikams iš aukštai nebesimato, kas dedasi toliau nuo sostinės. Turime dviejų greičių Lietuvą. Socialinės atskirties praraja tarp 2,5 šalies didmiesčio ir kaimo sparčiai gilėja, ji mūsų valstybei atneš tragiškų pasekmių.

Problemos – senos, atsakymai – su nežinomaisiais

G. Paluckas. Didžiausia rajonų, taip pat ir Rokiškio, rykštė – žmonių nutekėjimas į Vilnių,
Kauną. Žinoma, ir į užsienį. Uždaras ratas: rajone mažėja vaikų – uždaro kaimo mokyklą, ją uždarius kaime nebelieka kultūros ir švietimo židinio. Šeimoms gyventi tokioje vietovėje tampa nepatogu, jos keliasi į miestus, kur veikia mokyklos ir didesnė tikimybė rasti darbo. Sumažėjus žmonių, uždarytos ir ligoninės, punktai, paštai… Toks pat procesas jau vyksta rajonų centruose. Kad ir pas jus, juk baigia iškeliauti bankai, kitos viešosios administracinės struktūros, lieka padaliniai, geriausiu atveju turintys mažai darbo vietų.

R. Budbergytė. Kaip auditorė ir kontrolierė, galiu drąsiai pasakyti – mūsų valstybė 28 metus aklai eina britiškos sistemos keliu – deklaruojame ir vykdome optimizavimą. O kur tie pinigai, kuriuos sutaupėme „optimizavę?“ Viešosios paslaugos iškeliavo iš mažų miestelių į Vilnių, bet atlyginimai viešąjame sektoriuje nepadidėjo, regionuose nebelieka darbo, iš jų išvažiuoja žmonės. Mūsų socialdemokratinis požiūris – viešąjį sektorių regionuose būtina palaikyti. Viską optimizavus ir centralizavus – problemų tik daugės ir jų nebeišsrėbsi. Į Lietuvą atvykstantys baltarusiai, ukrainiečiai dirba už kelis šimtus eurų, o
mūsų specialistai ir darbininkai emigruoja. Kiekvienas valdžios veiksmas duoda atoveiksmį – uždarei įstaigą – nebeliko darbo vietų, neliko darbo – gyventojai išvažiavo.

(Daugiau – šeštadienio „Gimtajame…“)

 

bangenis

6
Rašyti komentarą

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
PetrasHebrantasJonasHenka Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Petras
Petras

O kur Anka Pulemiocica?

Jonas
Jonas

Tai dabar ši četviorka ir trinsis gimtuko t. puslapiuose.

Henka

Kodel Vytautas, LTSR valstybines premijos laureatas, be sovietiniu regaliju ir savo garsiojo sovietu karininko dirzo…

Hebrantas
Hebrantas

Budbergytes tevas buvo Prienu vykdomojo komiteto pirmininkas prie sovietu…

Jonas
Jonas

Štai kur mesijai, o mes jų laukiame iš dangaus

Henka

Kontrabandistas nerimsta, semiasi patirties is …