Rokiškio rajono ligoninės slaugytojos dalyvavo mokymuose. Įstaigos archyvo nuotr.

Stygiaus nėra

Rokiškio rajono ligoninėje šiuo metu dirba 92 slaugytojos ir 30 slaugytojų padėjėjų, poliklinikoje – 32 slaugytojos, 12 skubiosios medicinos pagalbos slaugos specialisčių (GMP), 2 slaugytojų padėjėjos.

Nors šiuo metu įstaigose specialisčių trūkumas nėra juntamas, manoma, kad ateityje jų reikės daugiau. „Šiuo metu visi slaugytojų padėjėjų etatai užpildyti, kurie reikalingi, kad įstaigoje teiktume paslaugas. Nors kol kas tenkiname visus reikalavimus, manome, kad slaugytojų padėjėjų reikėtų apmokyti daugiau – dabar keičiasi Akreditavimo tarnybos reikalavimai dėl slaugos ir palaikomojo gydymo paslaugų teikimo. Slaugytojų padėjėjos – aktuali pozicija, nes jos dirba su pacientais, todėl norime apmokyti daugiau specialisčių, kad kiltų jų kvalifikacijos. O ateityje, jeigu plėsis mūsų teikiamos palaikomojo gydymo paslaugos, tai slaugytojų padėjėjų gali reikėti daugiau. Atsižvelgiame ir į tai, kad yra pensinio amžiaus padėjėjų, kurios greitu laiku išeis užtarnauto poilsio“, – sakė rajono ligoninės direktorius Raimundas Martinėlis.

Poliklinikos direktorė Danguolė Kondratenkienė pridūrė: „Kol kas didelio stygiaus nejaučiame, bet laikui bėgant šių specialistų tikrai trūks.“

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: