Asmeninių archyvų nuotr.

Tolsta nuo ašarotų minėjimų

Giedrius Kujelis

Dažnai užduodavau šį klausimą savo socialiniuose tinkluose. Manau, jaunoji karta intuityviai tolsta nuo ašarotų minėjimų ir renkasi džiaugtis laisve bei ją švęsti. Keista, kaip tauta, kažkada labiausiai vertinusi laisvę, nemoka jos vertinti dabar. Dar sukilimų laikais užrašyta ir skrajojančia tapusi frazė – „Lietuvis yra tas, kuris myli laisvę ir gerbia Lietuvos Statutą“ – aiškiai nurodo, kas mes buvome, bet ar esame? Pasižiūrėjus į šių dienų geopolitinį kontekstą, kai vyksta karas už laisvę visai šalia mūsų, norom nenorom pagalvoji, kad mes labai stebuklingai lengvai ištrūkome iš tos prakeiktos imperijos. Laisve reikia džiaugtis, vertinti ją, saugoti ir mokėti ja naudotis.

Atliepti tą džiaugsmą

Lina Meilutė-Datkūnienė

Reikėtų minėti švenčiant. Vasario 16-oji ir Kovo 11-oji turi būti švenčiamos, tai šventės, o Sausio 13-oji minima, nes tai yra kova, mūsų kovos minėjimas, žuvusių žmonių pagerbimas.

Iš tikrųjų matau tendencijas, kad paskutiniais metais minėjimai panašėja į šventes, žmonių nuotaika darosi šventiškesnė, ir tai mane džiugina. Tie žmonės, kurie iškovojo mums laisvę, dėjo dideles pastangas, kad būtų pasirašyti Nepriklausomybės ir jos atkūrimo Aktai tuo metu džiaugėsi. Mes turėtume atliepti tą jų džiaugsmą anuomet. Kodėl turėtume liūdėti? Švęsdami mes bet kuriu atveju atsimename tuos žmones, kurių nebėra, jų pastangas, jų didžiulę kovą.

Turėtų būti tikra šventė

Antanas Taparauskas

Mūsų Nepriklausomybės atkūrimo diena turėtų būti švenčiama panašiai kaip Nepriklausomybės diena JAV: su didele šventine nuotaika, pasipuošus, su daug renginių, koncertų, fejerverkų. Juk tuo laiku mūsų signatarai ir siekė to, kad Lietuva išsivaduotų iš pančių, kad nebijotume išeiti į gatves, nesislėpdami švęsti. Santūriai prisimename kraupius Sausio 13-osios įvykius, Vasario 16-ąją, prisimename žuvusius ir sunkų nepriklausomybės siekimo kelią.

Žinoma, švęsti

Martyna Povilavičiūtė

Žinoma, švęsti – juk Kovo 11-oji yra mūsų valstybės Nepriklausomybės atkūrimo diena, tai diena, kai mes dar kartą visam pasauliui paskelbėme, jog esame laisva ir nepriklausoma valstybė! Švęsti turime ir dėl mūsų tautos didvyrių, kurie visada tikėjo mūsų laisvę. Jeigu jie visi būtų sulaukė laisvės dienos, jų širdis džiūgautų, o liūdėti tikrai nevalia, nes turime suvokti Lietuvos pasiekimus, mūsų visų indėlį į ją – mūsų Lietuvą.

Išsamesnius komentarus skaitykite ketvirtadienio „Gimtajame…“

mytime grozio
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: