A. Stanio nuotr.

Savivaldybė skyrė 20 tūkstančių

Rokiškio kultūros centras jau suplanavo Rokiškio miesto 521-ojo gimtadienio renginius. Keletas jų perkelta iš pavasario ar vasaros, kuomet negalėjo įvykti. Gimtadieniui Rokiškio savivaldybė skyrė 20 tūkstančių eurų. „Šiandien „nepaišysim danguj“ ir nebursim iš kavos tirščių, nes nežinom, kokia bus situacija dėl koronaviruso. Šią dieną lauke leidžiama tūkstantis žiūrovų, nuo rugsėjo pirmos – skaičiai didėja. Viduje renginiai gali būti ir su kaukėmis, visur paisysime reglamento. Mes šiandien darom viską ir ruošiamės šimtu procentų”, – sakė direktorė.

Švęs ir policininkai

Šventė planuojama rugsėjo 17–20 dienomis.

Pirmąją dieną – ketvirtadienį – vyks XXIV Aukštaitijos regiono lėlių teatrų festivalis ,,Kai atgyja lėlės“, taip pat Savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijos Metų nominacijų įteikimo iškilmės. Tądien pasirodys poezijos ir muzikos duetas – Aldona Vilutytė ir Andrius Zalieska-Zala – rokiškėnai išvys jų programą „Pasinesusikalbėjimai”. Numatytas ir „Protų mūšis”.

Penktadienį Nepriklausomybės aikštėje vyks Panevėžio apskrities policijos ir visuomenės šventė. V. Kirstukienė sakė, jog tai poilicijos renginys, tačiau datos sutapo, todėl patogu rinktis Rokiškyje. Kvies Vaizdo ir Teksto seansas „Foto(ne) rimas” – ekrane žiūrovai matys tai, kas buvo birželį centro Mažojoje salėje. Krašto muziejaus aikštėje šurmuliuos mugė, vyks tradicinis renginys „Roko kalavijas”. Pastarasis vykdavo liepos 6-ąją, tačiau dėl pandemijos vėluojant pinigams buvo nuspręsta šį projektą perkelti į miesto gimtadienį.

Bus nutiestas podiumas

Taip pat ruošiamas „Tautodailininkų podiumas”. V. Kirstukienė sakė, kad bus iš tikrųjų nutiestas podiumas lauke prie scenos, o žiūrovai išvys kelias kolekcijas – drabužių, papuošalų ir kitų aksesuarų. „Visgi metai – tautodailės, turėtų būti tam skirtas gražus akcentas”, – pabrėžė V. Kirstukienė.

Miesto gimtadienyje bus rodomas Klaipėdos jaunimo teatro spektaklis „Graži ir ta galinga” – tas pats, kurio kovo pabaigoje, prasidėjus karantinui, žiūrovai nepamatė profesionaliųjų teatrų festivalio „Vaidiname žemdirbiams” finale. Penktadienį taip pat laukia ir etno bei elektroninės muzikos naktis .

Šeštadienį – pagrindinę šventės dieną – Nepriklausomybės aikštėje numatyti sporto renginiai: „Zumbos pusvalandukas”,  Dakaro ralio dalyvio Antano Juknevičiaus susitikimas su visuomene. Anot V. Kirstukienės, numatytas ir Tarptautinis metimų turnyras-2020.

Rokiškio rajono savivaldybės Juozo Keliuočio viešojoje bibliotekoje tą pačią dieną vyks fotomenininko Mindaugo Norkaus fotografijų parodos „Akimirkos“ uždarymas bei klasikinės muzikos koncertas, kuriame išgirsime Paulę Gudinaitę (fortepijonas) ir Mindaugą Zimkų (tenoras). Jų pasirodymas – Tarptautinio vargonų muzikos festivalio, skirto Rudolfui Lymanui, dalis.

Tolimesnis veiksmas persikels į aikštę prie dvaro, kur vyks mugė ir atrakcionų parkas, edukaciniai žaidimai ir linksmybės, muzikinis spektaklis vaikams „Bo”. Po to scenoje pasirodys popmuzikos atlikėjai: Dainotas Varnas, „The Beatles show”, Karina Krysko ir Jeronimas Milius, labai įdomi jaunimo grupė „Kedro stuburas”. Finale – fejerverkai.

Mugė, atlaidai ir vargonų muzika

Sekmadienį Rokiškio Nepriklausomybės aikštėje – mugė, bažnyčioje – Šv. Mato atlaidai, bibliotekoje – albumo „Tėvo Stanislovo palikimas: siuvinėtų liturginių rūbų rinkinys“ pristatymas, Kultūros centre – kraštiečio Arvydo Bagdono tapybos darbų parodos atidarymas. Dar vienas įspūdingas renginys – Vargonų muzikos festivalio koncertas Rokiškio bažnyčioje.

Rokiškio miesto 521 gimtadienis 2

1
Rašyti komentarą

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Agnė Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Agnė
Agnė

Šventės pagrindinis koncertas jau keleri metai ne kažką. Kodėl nepakviečia tų, kurie dabar “ ant bangos“?