Gimtasis Rokiškis Aktualijos Miesteliai pasipuošė stendais, menančiais garsius XX a. kraštiečius

Miesteliai pasipuošė stendais, menančiais garsius XX a. kraštiečius

Rokiškio rajono Jūžintų, Panemunėlio glž. st., Juodupės miesteliai liepos 29 d. pasipuošė stendais, menančiais iškilias Rokiškio krašto asmenybes.

210
0

Projektas „Serija XX a.: jie  kūrė Lietuvą ir Rokiškio kraštą“ – tai „Savas Rokiškis“ organizacijos idėja populiarinti tarp kraštiečių iškilių XX a. ,Lietuvos valstybei nusipelniusių žmonių atminimą. Šios idėjos partneris yra ir „Gimtojo Rokiškio“ redakcija.

Projekto plakatams pasirinkti miesteliai, kurie yra arčiausiai vietovių, iš kurių kilo ar kur aktyviai veikė Lietuvai pasiaukoję XX a. kraštiečiai, kurių jubiliejines sukaktis šiemet minime. Tai Europos katalikų vyskupas Antanas Deksnys, jis yra kilęs iš Buteniškio vienkiemio (Onuškio parapija, Juodupės sen.), – šiemet sukanka 115 metų nuo jo gimimo datos. Kitas iškilus kraštietis – intelektualas, švietėjas Juozas Petrulis, kilęs iš Audros k. (Jūžintų sen.), – šiemet sukanka sukanka 145 m. nuo jo gimimo. Trečias kraštietis – knygnešys, švietėjas kun. Jonas Katelė, kilęs iš Suvainių, Kupiškio krašto, tačiau reikšmingiausius darbus nuveikęs Panemunėlio krašte, Panemunėlio bažnyčios šventoriuje ir palaidotas,- sukanka 190 metų nuo jo gimimo datos.

Organizacijos „Savas Rokiškis“ savanorė, projekto vadovė Raimonda Stankevičiūtė-Vilimienė sako, kad idėja sukurti lauko stendų plakatų seriją „Serija XX a.: jie  kūrė Lietuvą ir Rokiškio kraštą“ susiformavo iš poreikio – trūksta vizualinės lauko reklamos, skirtos populiarinti valstybės kūrėjus, kultūros žmones, švietėjus, iškilias asmenybes ir jų nuveiktus darbus. „Norėtųsi, kad Rokiškio krašto žmonėms būtų labiau žinomi ir įdomūs čia gimusių arba aktyviai veikusių kultūrininkų -valstybininkų vardai“.

Pasak R. Stankevičiūtės-Vilimienės, sumanymas asmenybes populiarinti buvo išpildytas Rokiškio rajono vietos veiklos grupės leidžiamame sieniniame kalendoriuje – jis toks buvo sukurtas 2018 m. Beje, visi esė apie 12 žymių kraštiečių patalpinti tinklalapyje rokiskiovvg.lt. Po to, kai Rokiškio rajono vietos veiklos grupė rajone perėmė 12 „sukįkaimą“ stendų, kilo sumanymas kurti vaizdinę socialinę reklamą. Taip pernai, verslininko Leonardo Šablinsko sumanymu, Rokiškio miesto „sukįkaimą“ stendus papuošė prof. Mykolo Riomerio, kurio 140 metų jubiliejų minėjome,  plakatai, o šiemet buvo pateiktas projektas Rokiškio rajono savivaldybei ir gautas finansavimas kitų trijų sukaktuvininkų plakatams pagaminti.

Per rugpjūčio mėnesį plakatai kabės seniūnijose, po to bus perkelti ant Rokiškio mieste esančių „sukįkaimą“ stendų – prie „Senukų“ PC, prie Lietuvos draudimo ir prie PASPC.

blank
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments