Julius UDRYS

Didžiausias galvos skausmas – kainų kilimas ir darbuotojų trūkumas

Kaip bendrovė „Rokiškio komunalininkas“ baigė praėjusius metus?

– Metus baigėme pelningai. Bendrovės 2021metų pardavimo pajamos sudarė 1.881.519 eurų, o pelnas – 118.932 eurus. Pelningiausios bendrovės veiklos buvo šilumos gamyba ir tiekimas, komunalinių atliekų surinkimas. Nuostolingos buvo remonto, miesto priežiūros, pirties, kuria per mėnesį naudojasi per 200 gyventojų, paslaugos. Sumažėjus paslaugų teikimo pajamoms, buvo atsisakyta statybos paslaugų teikimo.

Kokias išvadas pasidarėte suvedę 2021 m. rezultatus ir kokius veiklos pokyčius planuojate šiais metais? Kas yra didžiausias galvos skausmas?  

– Atsižvelgiant į šiandieninę situaciją, kuri lemia nuolat kylančias kainas, planuoti didelius pokyčius nėra galimybių, todėl svarbiausia išsaugoti būtiniausias veiklas. Kiek leidžia materialiniai ir finansiniai resursai, teiksime papildomas paslaugas. O didžiausias galvos skausmas – energetinių resursų ir medžiagų kainų kilimas bei kvalifikuotų darbuotojų trūkumas.

Vis dėlto 2022 metus planuojame baigti pelningai. Tikimės gauti apie 350 tūkst. eurų pajamų iš atliekų surinkimo, 1100 tūkst. eurų iš šilumos ūkio ir 350 tūkst. eurų iš paslaugų teikimo, tai yra iš daugiabučių namų kiemų, viešųjų erdvių, tualetų priežiūros, transporto nuomos, Rokiškio miesto gatvių apšvietimo tinklų priežiūros.

Kaip sekasi reorganizacijos procesai? Ar jau aišku, kada Rokiškio butų ūkis bus prijungtas prie bendrovės „Rokiškio komunalininkas“?

–Šiuo metu reorganizavimo procesas dar tebevyksta ir tiksli data dar nėra numatyta.

Daug ką domina butų ūkio mokesčių kasų likimas. Ką siūlote jūs? Naikinti ar palikti?

– Kasų likimą sprendžia AB Rokiškio butų ūkis, nes ši bendrovė turi mokėjimo įstaigos licenciją. Akcininkų sprendimu, nutarta mokėjimo įstaigos licenciją grąžinti.

Po bendrovių susijungimo galėsime siūlyti daugiau paslaugų

Kaip Rokiškio butų ūkis baigė praėjusius metus?

– 2021 metais bendrovė dirbo pelningai. Bendrovės veiklos pajamos sudarė 661.423 eurus, o grynasis pelnas – 28.765 eurus. Pelningos buvo šildymo sistemų priežiūros, eksploatacijos ir administravimo veiklos. Nuostolį gavome iš daugiabučių namų renovacijos administravimo, nes šios pajamos labiausiai priklauso nuo renovuojamų namų kiekio. Galime pasidžiaugti, kad šiemet turėsime turbūt rekordinį renovuojamų daugiabučių skaičių. Įpusėjus metams, vienu metu darbai vyks prie 11 daugiabučių Rokiškio mieste ir rajone.

Kokius veiklos pokyčius, atsižvelgiant į pernai metų rezultatus, planuojate šiais metais? Ką planuojate daryti su nuostolingomis veiklomis – mokesčių kasomis, kurios daliai gyventojų vis dar aktualios, daugiabučių namų renovacijos paslaugų teikimu?

– Mokesčių kasų nebeliks. Akcininkų susirinkimo metu buvo priimtas sprendimas grąžinti mokėjimo įstaigos licenciją. Šiuo metu šis sprendimas derinamas su prižiūrinčia institucija – Lietuvos banku. Mokesčius kaip ir iki šiol gyventojai galės sumokėti „Perlo“ terminaluose, AB „Lietuvos paštas“ skyriuose, prekybos centrų „Maxima“ kasose.

Kaip jau minėjau, daugiabučių renovacijos administravimo pajamos labiausiai priklauso nuo renovuojamų namų skaičiaus, todėl planuojame daugiau dėmesio skirti daugiabučių gyventojų supažindinimui su renovacijos privalumais. Rengsime susirinkimus, platinsime informacinius pranešimus apie renovacijos naudą, organizuosime gyventojų balsavimus.

Ar bus veiklos pokyčių Rokiškio butų ūkį prijungus prie bendrovės „Rokiškio komunalininkas“? Ir ar jau aišku, kada tai įvyks?

–  Bendrovių sujungimas planuojamas šiais metais, tačiau tiksli data nėra aiški, nes tam reikia atlikti daug teisinių procesų, o jie užtrunka.

Prijungus akcinę bendrovę Rokiškio butų ūkis prie akcinės bendrovės „Rokiškio komunalininkas“ planuojame plėsti siūlomas paslaugas. Pavyzdžiui, stogų ir stogelių remonto, nes tokių darbų poreikis labai juntamas. Arba šaligatvių prie daugiabučių remonto, nuogrindų, kurios sukritusios aplink daugelį daugiabučių, sutvarkymo. Šiems darbams atlikti reikalingi papildomi techniniai pajėgumai, todėl iki šiol samdydavome rangovus. Po bendrovių susijungimo situacija pasikeis – turėsime bendrą didesnę technikos bazę ir galėsime plėsti paslaugų pasiūlą.

Užs. 585

mytime grozio
Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Komentuoti
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Rima
Rima
2022 15 gegužės 14:49

Pelningai dirba komunalininkas , kai šilumos kaina didžiulė, kurią sumoka visi gyventojai per subsidijas. O dėl darbuotojų- mokėkite ne minimumus , tai ir darbuotojų atsiras. O kur susimokėti juodupiečiams mokesčius? Kai naikino Juodupės komunalininką pats meras gyventojams prižadėjo, kad kasa liks…bet kaip visada pažadai ..pažadai. Juk Juodupėje nėra nei maximos, perlo teminalas vienas, pašto ko gero irgi neliks, tai kur mokėti mokesčius??

Rekomenduojami video: