Žygimanto Gedvilos/ 15min nuotr.

Ketvirtadienio vakarą Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre vyko „Žmonės 2020“ apdovanojimų ceremonija, kurios metu buvo pagerbti ir apdovanoti praėjusiais metais savo darbais ir pasiekimais didžiausią atgarsį visuomenėje sukėlę žmonės. „Metų mokslo žmogumi“ tapo fizinių ir technologijos mokslų centro Molekulinių darinių Fizikos skyriaus mokslininkas, chemijos mokslų daktaras, atradimo, kuris gali padėti išgydyti nepagydomas ligas, autorius – kraštietis Aurimas Vyšniauskas.

„Nepasiduokite konspiracijos teorijoms, o ir toliau vertinkite mokslo pasiekimus“, – atsiimdamas apdovanojimą sakė A. Vyšniauskas. Kraštietis padėkojo savo kolegoms, su kuriais dirba, ir už jį balsavusiems žmonėms, kurie, šmaikštavo jis, tikriausiai aktyviausi buvo Rokiškyje, jo gimtajame krašte.

Kraštietis mokslininkas dr. A. Vyšniauskas išgarsėjo pasaulyje savo ir  komandos laimėjimais. Rugpjūtį didžiausios mokslinių tyrimų įstaigos Lietuvoje Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC) mokslininko dr. A. Vyšniausko komandos laimėjimas buvo publikuotas viename geriausių tarptautinių chemijos mokslų žurnalų. FTMC mokslininko vadovaujama komanda moksliniais eksperimentais patvirtino unikalų, pasaulį nustebinusį mokslinį atradimą, kurio dėka pasaulio mokslininkai nuo šiol gali gerokai daugiau sužinoti apie įvairiose, net mažiausiose, ląstelėse vykstančius procesus ir suprasti, kaip juos suvaldyti. FTMC mokslininkų atradimas gali padėti daugiau sužinoti net apie tokias nepagydomas ligas kaip Alzheimeris ir diabetas ir padėti medikams išsiaiškinti jų metu ląstelėse vykstančius procesus bei rasti efektyvius jų gydymo sprendimus.

Prie Dirdų

2
Rašyti komentarą

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Tubelietėvalio Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Tubelietė
Tubelietė

Sveikinimai Aurimui ir garbė pažinoti tokį žmogų 🙂

valio
valio

Didelės tolesnės sėkmės kraštiečiui , jaunam perspektyviam mokslininkui .