Kairėje - Jonas Kubilius, dešinėje - Juozas Davainis

Rado kaltininką

Pasipriešinus gyvūnų globėjams, politikams ir medžiotojų bendruomenei ir susiūbavus ministro Kęstučio Mažeikos kėdei, skubiai išbrauktas leidimas medžioti su lankais. Jis turėjo įsigalioti nuo 2022-ųjų. Vėliau pranešta, kad stabdomas ir visas abejonių keliantis pakeitimų paketas. Ministras rado kaltininką – paties į viceministres pakviestą medžiotoją Rasą Vaitkevičiūtę. Ji ketvirtadienį pasitraukė iš pareigų. Internete išplatinta peticija, reikalaujanti ir „valstiečio“ ministro K. Mažeikos, irgi medžiotojo, atsistatydinimo.

Nepritaria

Rokiškio rajono medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas, ilgametis medžiotojas Jonas Kubilius ministro siekį įteisinti medžioklę su lankais vadina nerimtu žingsniu. Kritikos jis negailėjo ir kitiems medžioklės tvarkos pakeitimams, supriešinusiems visuomenę.

„Nemedžiojau su lankais ir nemedžiočiau. Nesu net bandęs. Rajone nėra nė vieno medžiotojo, kuris tokiu įrankiu būtų medžiojęs. Tai specifinis, sudėtingas ir labai brangus užsiėmimas. Prie žvėries reikėtų prisėlinti arčiau nei 30 metrų, turėti įgūdžių lanką valdyti, nutaikyti strėlę. Tam reikia didžiulio pasirengimo. Labai didelė tikimybė, kad strėlė žvėrį tik sužalos“, – svarstė J. Kubilius. Pasak jo, ministras geriau susirūpintų smarkiai išaugusia vilkų populiacija. „Medžiotojai vis dažniau per medžiokles pastebi vilkų gaujų pėdsakų, šių žvėrių smarkiai daugėja. O limitai lieka mažai pakitę. Kol šie plėšrūnai neužpuls ir nesudraskys žmonių, turbūt niekas nesikeis. Šitokią žalą jie daro ūkininkų bandoms, dėl papjautų naminių gyvulių žmonės niršta ant medžiotojų. O ką mes galim padaryt? Yra limitai – ir nė vieno vilko daugiau. Jei už papjautus naminius gyvulius finansinė atsakomybė tektų vilkų globėjams, situacija pasikeistų. Dabar nėra jokios logikos – kompensacijos ūkininkams išmokamos iš visų mokesčių mokėtojų pinigų. Anksčiau, sovietmečiu, už kiekvieną sumedžiotą vilką medžiotojui buvo skiriama 50 rublių premija“, – piktinosi vilkų daroma žala ir keliama grėsme J. Kubilius. Jo manymu, gausėjant šių žvėrių populiacijai būtina didinti sumedžiojimo limitus.

(Daugiau – šeštadienio „Gimtajame…“)

Prie Dirdų

1
Rašyti komentarą

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Ne medžiotojas Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Ne medžiotojas
Ne medžiotojas

Na, kodėl neiti toliau? Kodėl nekompensuoti ūkininkams iš medžiotojų kišenės? Jie medžioja stirnas, šernus, elnius ir net stumbrus, vilkam nelieka ėdesio, tad tenka ėsti ūkininkų gyvulius.