Medus yra saldus – tai tarsi eilėraščio eilutė. Puikiai rimuojasi, gražiai skamba. Tačiau žmonės sotūs ne dėl skambesio. Toliau bus aptariama, kaip saldusis, auksinės spalvos gėris praverčia virtuvėje ir kokius dalykus simbolizuoja pasaulėžiūroje.

Medus virtuvėje

Visi žino, kad medų neša bitės. Galbūt konkretūs procesai pažįstami mažesnei grupei žmonių (pavyzdžiui, bičių augintojams), tačiau bičių ir medaus sąsaja akivaizdi. Lygiai taip pat akivaizdu, kad medus – nepaprastas saldėsis. Turėti jo virtuvėje – puiku. Tai ir įvairiausių pyragų, desertų sudedamoji dalis, ir ingredientas prie pagrindinių patiekalų.

Vienas iš atsakymų į klausimą, ką galima pasigaminti su medumi, yra žagarėliai. Taip pat pyragas. Arba desertas su vaisiais. O įdomiausia, kad saldus pagardinimas tinka ir prie pagrindinių patiekalų. Pavyzdžiui, meduje apvolioti ir orkaitėje kepti vištų sparneliai… Burnoje tirpsta!

O gal pageidautumėte sklindžių su uogomis ir saldžiuoju auksinės spalvos padažu? Kitaip sakant, maisto variantų yra ištisa gausybė.

Medus kaip simbolis

Kalbant apie medų kaip simbolį nepraleidžiama spalvų reikšmės. Juk spalva – lyg auksas. Aišku, yra įvairių rūšių, vienas medus gali būti tamsesnis, kitas šviesesnis, tačiau labai dažnai jis primena auksą. O kas yra auksas? Tai turtas. Visgi nereikėtų simbolikos suprasti tik materialiai. Medus – tai gerovė, išmintis (ją ypač reprezentuoja pilnas korys), šviesa. Kitaip tariant, simbolizuojama labai daug teigiamų dalykų.

Bene akivaizdžiausias apibūdinimas – saldumas. O kartu ir švelnumas. Kitaip tariant, čia dera tai, kas sukelia malonius jausmus.

Platus pasirinkimas ir gydomosios savybės

Jei užsinorėjote pasmaguriauti ar norite paruošti gurmanišką garnyrą, nereikės ilgai galvoti, kur įsigyti medaus, nes pasirinkimas tikrai platus. Ypač perkama artėjant žiemai – juk tai gera priemonė, kai skauda gerklę, o atšalus orams toks nemalonumas gali pasireikšti. Vos įvedus internete „medus gerklei“, aptinkama daugybė rezultatų (beveik pusantro šimto tūkstančio). Tai šį tą reiškia…

O apibendrinant derėtų priminti: nauda ne tik virtuvėje, bet ir norint pasveikti; ir ilgainiui nenublankstanti simbolinė prasmė – šie dalykai skatina medų aukštinti. Ir tikrai ne veltui, o pelnytai.

Užs. 1239

1
Rašyti komentarą

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
medaus turgus Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
medaus turgus
medaus turgus