Rengiant įvairių pastatų projektus visuomet tenka pagalvoti apie tai, kokia bus stogo konstrukcija. Neretais atvejais palankia pasirinkimo galimybe gali būti medinės santvaros, kurios turi gana nemažai privalumų. Taigi, kokie jų yra laikomi pačiais svarbiausiais?

Nedideli statybų kaštai

Medinės santvaros, lyginant su kitais galimais pasirinkimais, yra ganėtinai nebrangios, tad tuomet, jei siekiama sutaupyti pinigų, toks pasirinkimas gali būti tikrai palankus. Iš medžio pagamintos santvaros kainuoja mažiausiai 15 procentų pigiau nei iš kitų medžiagų pagamintos santvaros, todėl tai gali padėti sutaupyti tikrai nemažą pinigų sumą (tai ypatingai aktualu tuomet, jei tenka dengti pakankamai didelių pastatų stogus).

Lengva, tačiau ilgaamžė konstrukcija

Medienos konstrukcijos yra gerokai lengvesnės už metalines, tačiau jos taip pat yra pakankamai atsparios ir ilgaamžės. Palanku yra tai, kad montuoti medines konstrukcijas galima kur kas paprasčiau, nes jos yra gerokai lengvesnės. Tai palengvina stogo dengimo proceso eigą, todėl rezultatu galima džiaugtis kur kas greičiau. Kadangi santvarų montavimą dažniausiai atlieka šios srities specialistai, greičiau pabaigtas darbas jums kainuos pigiau.

Ekologiška medžiaga

Šiandien vis dažniau nusprendžiama rinktis ekologiškas statybų medžiagas, tas medinės santvaros tikrai bus puikiu pasirinkimu. Mediena yra natūrali medžiaga, kuri užtikrina ne tik natūralią oro cirkuliaciją, bet taip pat ir optimalią temperatūrą, tad nieko keisto, kad ši medžiaga yra dažnai pasirenkama ne tik statybų darbams, bet taip pat ir namų apdailai. Medinės santvaros – taip pat nėra išimtis, nes jos  gali užtikrinti tikrai puikų rezultatą.

Didelės pasirinkimo galimybės

Medinės santvaros gali būti net iki 35 metrų ilgio, tad jų pritaikymo galimybės yra tikrai nemažos. Specialistų teigimu, optimalios yra 10 metrų santvaros, tačiau tuo tikrai nebūtina apsiriboti. Taip pat palanku ir tai, kad galima rinktis tinkamiausią medinių santvarų tipą:

  • Tiesios medinės santvaros įprastai yra naudojamos didelių objektų stogų konstrukcijose – tokiu atveju šių santvarų ilgis gali siekti 35 metrus. Taip pat tokios santvaros gali būti pritaikomos tarpinėse grindų struktūrose, kurių ilgis gali siekti 10 m;
  • Laužytos modifikuotos medinės santvaros dažniausiai yra pritaikomos mažų objektų statyboje – kai statomi garažai, sodo pastogės, nedideli sandėliai, ir t.t. (tokių santvarų ilgis gali būti iki 35 metrų);
  • Mansardos medinės santvaros turi keturias medines stogo plokštumas. Toks pasirinkimas puikiai pasiteisina tada, kai norima sukurti didesnę palėpių erdvę aukštesnėmis lubomis.

Paprastesnis darbų atlikimas

Medinės santvaros darbų atlikimą paverčia gerokai paprastesniu, tad tuomet, jei siekiama, kad darbai būtų atliekami greičiau ir sklandžiau, ši pasirinkimo galimybė iš tiesų puikiai pasiteisins. Medienos santvaros gamyklose yra maksimaliai paruošiamos montavimui, todėl netenka atlikti papildomų darbų, ir iš karto galima imtis montavimo. Taigi, jei siekiate, kad darbai būtų atliekami pakankamai greitai, ir būtų užtikrinamas maksimalus tikslumas, šis sprendimas gali tikrai puikiai pasiteisinti.

Užs. 218

 

 

azija

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie