blank
Renginį pradėjo trijų kartų atstovai. Nuotr. V.Bičiūnaitės.

Konferencijoje prisimintos kun. Jono Katelės aplinkoje užaugusios ir subrendusios iškilios Panemunėlio krašto asmenybės: brolis ir sesuo Juozas Kubilius bei Marcelija Kubiliūtė, broliai Stanislovas ir Petras Mačiuliai, kun. J.Katelės sūnėnai Juozas Katelė ir Juozas Bieliūnas, kun. Kazimieras Vaičionis ir Lietuvos savanoris, nusipelnęs gydytojas Antanas Jurgelionis.

Atskleistas  jų asmeninis įnašas kuriant Nepriklausomą Lietuvą. Apie juos kalbėjo, pranešimus skaitė kraštiečiai ir svečiai – tai istorikė Violeta Aleknienė, lituanistė Ona Levandavičiūtė-Balkevičienė, tikybos mokytoja Virginija Mikalauskienė (K.Vaičionio giminaitė), Panevėžio miesto kultūros ir meno premijos laureatė, istorikė, publicistė Joana Viga Čiplytė, Karolina Masiulytė-Paliulienė (A. Jurgelionio giminaitė).

Iš kalbėtojų lūpų liejosi tikros, išgyventos emocijos. Šio krašto bendruomenė turi kuo didžiuotis ir yra stipri. Tai pastebėjo K.Masiulytė-Paliulienė, kurios tėvai buvo emigravę į Prancūziją. Visų žymių žmonių biografijas sieja pora aspektų – jie turėjo tvirtas šaknis, siekė mokslo ir nenustojo tobulėti. Taikliai konferenciją apibendrino rajono savivaldybės Komunikacijos ir kultūros skyriaus vedėja Irena Matelienė. Pasak jos, žinant kontekstą, kad Panemunėlyje uždaroma mokykla, reikia įsisąmoninti, jog panaikinama tik institucija, bet ne galimybė mokytis.

Klausytojus smagiai nuteikė Rokiškio Rudolfo Lymano muzikos mokyklos muzikinio kolektyvo programa, poetės Danutės Mažeikienės eilės.

Ši konferencija – tai vienas iš Lietuvos mažosios kultūros sostinės renginių.

 

blueyellow1
Subscribe
Informuoti apie
guest
2 Comments
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
Raida
2022 13 kovo 22:13

Šaunuoliai kraštiečiai

Danute
Danute
2022 12 kovo 18:29

Labai gražiai grojo. Puikus renginys.