Tiek žmonių prisidėjo prie M. Olkinaitės kūrybos ir jos šeimos atminimo įamžinimo. V. Bičiūnaitės nuotr.

Dienoraštis ir poezija rado kelią į širdis

Olkinaitė – jauna Panemunėlio krašto poetė. Ją ir jos šeimą ištiko holokausto tragedija – Olkinai sušaudyti 1941 m. liepą, kūnai užkasti Sacharos durpyne. Po keleto dešimtmečių į holokaustą išgyvenusios profesorės Irenos Veisaitės pakliuvęs Matildos dienoraštis ir jos kūryba rado atgarsį tarp Rokiškio krašto menininkų.

Apie tai pasakojo asociacijos „Rokiškio teatras“ režisierė  Neringa Danienė. Ji  subtiliai, jautriai pasidalino emocijomis, kilusiomis statant spektaklį „Nutildytos mūzos“, kuris sulaukė didelio susidomėjimo ir įvertinimo ne tik Rokiškio krašte, Lietuvoje, bet ir kitose šalyse. Rinktinės pristatyme žiūrovai pamatė ištraukas iš spektaklio bei meninės kompozicijos, skirtos šiai poetei.

Kad Matildos talentas prisikeltų ir kūryba atgimtų, prisidėjo labai daug žmonių – nuo eilinių Panemunėlio apylinkių gyventojų, iki bibliotekininkų, muziejininkų, istorikų, vertėjų, rėmėjų bei žiniasklaidos. Jiems  N. Danienė ir asociacijos vadovas Arūnas Skardžius įteikė po ką tik išleistą „Atrakintą dienoraštį“.

Renginyje dalyvavo Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas. Su juo  asociacija „Rokiškio teatras“ bendrauja nuo 2018 m.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie