Vytautas ir Elena: „Čia mus žmonės pamilo.“ V. Bičiūnaitės nuotr.

Turguose spalvų gausa ir marginimo raštais akį pavilioja išskirtiniai medinukai. Matyt, dėl šios priežasties praėjusio ketvirtadienio Rokiškio turguje pirkėjai ir smalsaujantieji nuolat būriavosi prie stalo, nukrauto dažytais mediniais margučiais, jų ruošiniais, kiaušiniams dažyti skirtų dažų pakuotėmis, spalvotų lakų buteliukais, tikrais dažytais kiaušiniais. Jais prekiaujantys Vytautas ir Elena atvyko iš Vidurio Lietuvos. Pasak jų, medinius kiaušinių ruošinius gauna iš Ukrainos. Patiems juos gaminti būtų per daug sudėtinga, nes atimtų nemažai laiko. Anksčiau iš ten pat atsiveždavo dažytų margučių, bet dabar marginti išmoko patys, todėl didžiulėje lėkštėje matosi tik vienas kitas ukrainietiškų raštų margutis. Jų yra ir įprasto vištos kiaušinio dydžio, ir gerokai mažesnių. Atskiroje lėkštėje sudėti lipdukais apklijuoti medinukai. „Tai vaikams“, – sako pardavėjai.

Vytautui ir Elenai patinka tuo užsiimti, be to, prisiduria prie pensijos, o ir prisiminimai apie vaikystės Velykas labai gražūs. „Gyvenome kaime, mama Klaipėdoje pirkdavo spalvotą laką kiaušiniams, juo dažydavome. Ir dabar tokiu prekiaujame – senovišku, „smetonišku“, bet jis su acetonu. Naujas, šiuolaikinis lakas be acetono. Žmonėms pasakome viską. Kas jiems tinka, tą renkasi. Vaikams saugiau be acetono, tai siūlom tokį“, – pasakojo Vytautas, kilnodamas nedidukus spalvoto lako  buteliukus. „Į Rokiškį atvažiuojame kasmet prieš šventes, čia mus žmonės pamilo“, – pridūrė Elena.

Pirkėjų nuomone, medinukai nepranoks natūralaus kiaušinio, bet juos patogu dovanoti vaikams ar tiesiog smagu matyti jų ryškias spalvas ir raštus. Be to, tokius kiaušinius gali laikyti metų metus, o mušant margučius galbūt pavyktų apgauti vieną kitą varžovą.

Viliojantys medinių margučių raštai ir spalvos.
azija

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie