Juodupės bendruomenės nuotr.

Juodupės bendruomenė konkursui pasiūlė idėją „Mano upė tavo“. Šiuo projektu juodupiečiai siekia, kad rekreacinė zona prie Vyžuonos upės taptų dar patrauklesnė ir saugesnė miestelio gyventojams ir svečiams.

„Pamanėme, kad mūsų paplūdimys puikiai tiktų šiam projektui, laimėję jį išplėstume rekreacinę zoną.  Juodupės bendruomenė yra išsinuomojusi tvenkinį, norime, kad su mūsų pagalba ir mūsų iniciatyva ši erdvė plėstųsi, gražėtų ir didėtų. Šioje vietoje jau yra padaryta nemažai darbų, kuriuos finansavo Europos Sąjunga, Juodupės seniūnija, o dabar norisi viską patobulinti. Darbai prasidėjo vos tik laimėjome projektą, iš karto pradėjome ieškoti rangovų, kas galės mums parduoti reikiamas prekes.

Projekto metu bus įrengtas apšvietimas, o tam mums reikėjo saulės elektrinės. Ji jau yra sumontuota, bet dar nepaleista. Viskas labai užtruko, saulės elektrinę mums vežė netgi porą mėnesių. Ne ką paprasčiau buvo ir dėl parko šviestuvų: Lietuvoje suradome šviestuvo „galvą“, bet nebuvo atramų. Pasirodo, gauti tokius dalykus labai sunku arba jie labai brangūs ir mums neįperkami. Visas reikiamas detales gavome vos prieš porą savaičių. Šiuo metu jau pakloti kabeliai šviestuvams, sumontuotos atramos, pastatyti saulės kolektoriai. Labai dėkojame Dariui Kavaliauskui, kuris padėjo organizuoti kasimo darbus, montavimo darbais gelbėjo Marius Datkūnas, Romas Pupelis, spontaniškai sukvietėme talką, kad sulygintume žemes, prie to prisidėjo bendruomenės nariai.

Siekiame, kad čia būtų galima ne tik pasimaudyti, bet ir išbandyti kokias nors vandens pramogas. Jau nupirkome vandens dviračių, bet šiais metais tikriausiai nebespėsime jų paleisti.

„Maxima“ prie mūsų projekto prisidėjo 10 tūkst. Eur, rajono savivaldybė – dar 4400 Eur. Projektą turime užbaigti iki šių metų spalio 31 d., manau, užbaigsime dar greičiau. Tikimės, kad tai bus traukos vieta visiems: ir mažesniems, ir didesniems“, – pasakoja viena iš idėjos autorių Lina Meilutė-Datkūnienė.

Anot jos, bendruomenė dar turi idėjų, kaip šią zoną tvarkyti toliau, plėsti ir kviečia visus norinčius prisidėti.  Į oficialų projekto pristatymą ir atidarymą bendruomenė visus pakvies ateinančių metų pavasarį.

Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Komentuoti
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Janina
Janina
2023 5 rugsėjo 7:47

Viskas labai super, gražu, tik vienas didelis minusas, kad paplūdimyje neįmanoma maudytis, nes apaugę žolėmis

Rekomenduojami video: