blank
V. Bičiūnaitės nuotr.

Kainos dar didės?

Gruodžio mėnesį pardavėjai skelbėsi pristatantys malkas rąsteliais, kaladėmis, skaldytas, prekiaujantys medienos atraižomis. Tačiau panašu, kad kaip ant mielių kylančios medienos kainos ir gyventojų reakcija pristabdė prekybą. Matyt, todėl tik vienas pašnekovas sutiko paminėti savo vardą.

„Situacija tokia: malkos labai brangios. Lyginant 2021 metų pradžią ir šių metų pradžią, kaina pakilo 95 proc. Kai žmonėms pasakau kainą, būna, kad net verkti pradeda“, – kalba įmonės savininkas Martynas. Kiek jos šiandien kainuoja, sako negalintis tiksliai pasakyti, nes neatliko namų darbų – nesuskaičiavo visų dedamųjų. Kaina kyla, kadangi brangsta dyzelinas, darbuotojams keliami atlyginimai. Jo pastebėjimu, šiuo metu rinkoje tvyro tyla, nes gyventojai susilaiko ir neperka malkų, jų įsigyja tik vienas kitas. Tai, pasak vyro, gyventojų kišenei nieko gero nežada, nes kainos tik didės.

Pameluoja nenorėdamas išprovokuoti pykčio

Gyventojams nepalankias kainų prognozes išsakė ir Rokiškio kaimiškojoje seniūnijoje gyvenantis, prisistatyti nepanoręs malkų pardavėjas: „Manau, eiliniams žmonėms pavasarį jos dar labiau pabrangs, nes vasario–balandžio mėnesiais prasideda pirkimo sezonas, tada kainos šokteli.“ Pasak jo, malkos yra vis tiek pigesnis variantas nei medžio pjuvenų briketai ar granulės. Fiziškai stipresni šeimininkai patys gali susipjauti, susiskaldyti malkas, o „kurie turi pinigų ir tingi, perka briketus, granules“, t. y. ne žaliavą, o gaminį.

Dabartines kainas jis vadina nerealiomis. Jos šoktelėjo per du mėnesius. „Praėjusių metų rugsėjo–spalio mėnesiais beržinių malkų miškavežis (30 erd./m) kainavo 600 eurų. Šiandien – 1 tūkst. 100 eurų. Prastesnių pakilo nuo 540 iki 850 eurų. Žmogui prisideda ir valdžios nustatytas PVM. „Kai kreipiasi, aš dabar atsakau, kad neturiu malkų, nes, kai močiutei prasitariu apie kainą, ji sako, kad esu nepilno proto, – apie eiliniam gyventojui nesuvokiamas kainas kalbėjo pardavėjas. – Kam man nervinti žmones, kai nuvežęs į Latvijos uostą gaunu tuos pačius pinigus? O nuveži žmogui – tai per storos, tai per plonos. Eina, matuoja – tai per daug, tai per mažai…“

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

blueyellow1
Subscribe
Informuoti apie
guest
6 Comments
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
Egis
Egis
2022 8 sausio 10:19

Na taip nors kiek domejausi pvz užsienį kaip Vokietija malkos ne pigios bet kiek žinau perka skaldytas sausas paruoštas kurenimui atveža spec. maišuose iskrauna.Na ko norėti pas mus paprasta liaudis mažai uždirbantis už tai ir problemos … .

Obelis
Obelis
2022 7 sausio 21:19

Ar po kokio pusmečio nepasibaigs valdžios svaiciojimai apie gerą gyvenimą, kai bilekaip, bilekiek ir bilekas kelia kainas, o atlyginimai paprastiems žmonėms nekyla? Nors jiems tikriausiai poxui.

Egis
Egis
2022 8 sausio 10:24
Reply to  Obelis

Na ką tiek pavogtųm irgi kalbėtume apie gerą gyvenimą o jeigu dar sutraukė kaseka ar takeli tai iš vis geras spalvotas palieka gyvenimas … .

Marius
Marius
2022 7 sausio 12:43

Rokiškio rajono valdžia pabrangino vandenį, nuotekas. Brangsta elektra, malkos, benzinas ir dizelinas, o ponuliai panoro dar ir algas pasididinti. Šaunuoliai. Lakstydami aplink sijonus ir lovas nebežino ką ir daugiau iškrėsti.

Obelis
Obelis
2022 6 sausio 21:02

Nesąmonė, kad tokį kosminį pabrangima įtakojo dyzelio kainos ir darbininkų algų kilimas. Tiesiog pabrango dujos, elektra, brangsta prekes parduotuvėse – visi privatininkai ( ne vieni malkininkai) pyst ir jie kelia kainas, kodėl jiems turi mažėti pelnas. Va taip pas juos. Valdžia nekontroliuoja kainų, nes didesni PVM surenka.

Obelis
Obelis
2022 6 sausio 18:55

Axujet!