Marius Stasiškis ir Iveta Aukštuolienė. Asmeninių archyvų nuotr.

Kiaušiniams mėnuo – ne riba

ŽŪB „Audrupio paukštynas“ prekybos vadovas Marius Stasiškis neslėpė, kad paukštyno gaminamos produkcijos poreikis išaugo 20 – 40 proc. Į prekybą  iškeliauja švieži kiaušiniai, jų galiojimo terminai nurodomi ant dėžučių – paprastai tai būna 28 dienos. Tačiau, pasak M. Stasiškio, kai kurios įmonės juos tiekia dideliuose padėkluose, ant kurių ne visada būna nurodyti terminai. Tada reikėtų žinoti, kad, laikant vėsiai, kiaušiniai išlieka tinkami vartoti 2 mėnesius ar net ilgiau. Svarbiausia  juos laikant išvengti didelių temperatūros svyravimų ir perkant apžiūrėti, ar nėra įdužusių – tokie neišsilaikys.

Siūlo užšaldytą

Kai kurie žmonės, bandydami išvengti maisto nuostolių, įsigytus produktus užšaldo. UAB „Lašų duona“  generalinė direktorė Iveta Aukštuolienė, kalbėdama apie duonos gaminius, pabrėžė, kad  namų sąlygomis tinkamai jų užšaldyti neįmanoma. Įmonė pagal tam tikrą technologiją užšaldytą duoną tiekia į užsienį, panašiai prieš mėnesį ją pasiūlė ir Lietuvos didiesiems prekybos tinklams bei mažesnėms parduotuvėms.  „Siūlome tokią galimybę. Įžengti į didžiuosius prekybos tinklus nėra paprasta, bet įdomu. Atšildyta tokia duona išlaiko savo savybes“, – naujus žingsnius rinkoje komentavo generalinė direktorė.

Pasak jos, jei šaldytuve laikysime įprastą duoną, tai pailgės jos galiojimo laikas, bet ji gali prisigerti  šalutinių kvapų ir visgi prarasti drėgmę. Apskritai duona nebetinkama vartoti ir tada, kai ją „pagauna“ pelėsis.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Prie Dirdų

1
Rašyti komentarą

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Violeta Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Violeta
Violeta

Juokdariai