Europos akademijos programoje dalyvaujantys lietuviai (iš kairės) Monika Tarvydytė, Mantas Ramanauskas ir Gabrielė Kriaučionytė.
Europos akademijos programoje dalyvaujantys lietuviai (iš kairės) Monika Tarvydytė, Mantas Ramanauskas ir Gabrielė Kriaučionytė.
Finally follow the old adage if simvastatin generic best price at first you dont..

Iš Rokiškio kilusi, šiuo metu Italijoje, Bocconi universitete, finansus studijuojanti Monika Tarvydytė tapo Prancūzijoje įvykusio teroristinio išpuolio liudininke.

Trims savaitėms Monika buvo nuvykusi į Nicą – dalyvavo didžiausiame pasaulyje startuolių inkubatoriuje Europos inovacijos akademijoje. Rokiškėnė kartu su viso pasaulio jaunimu dalyvavo paskaitose, susitikimuose, kūrė startuolį – žiniomis ir naujausiomis technologijomis paremtą verslą.

Nicoje startuolį kūręs jaunimas pateko į pragarą.
Nicoje startuolį kūręs jaunimas pateko į pragarą.

Nelaimės vakarą M. Tarvydytė su dviem dėstytojais vakarieniavo restorane. Jie išgirdo garsus, kurie priminė fejerverkus. Nieko blogo negalvodami, nutarė nueiti prie jūros ir pasižiūrėti, kas ten vyksta.

„Artėdami prie jūros pamatėme į mus bėgančius, klaikiai klykiančius, verkiančius žmones. Nesupratome, kas vyksta: bėgantieji griebė mus už rankų, liepė suktis ir grįžti atgal. Kilo panika, supratome, kad kažkas negerai. Pasimečiau nuo dėstytojų. Nicoje daug aikščių, supratau, kad reikia ieškoti mažesnių gatvių, atokesnių kampelių. Įlėkiau į kiemą, daugiabutį namą, laiptinėje skambinau į duris, prašiausi vidun. Įsileido ketvirtame aukšte gyvenanti prancūzų šeima. Joje praleidome pirmąsias nelaimės valandas, kol telefonu susisiekiau su  dėstytojais. Buvo labai baugu, nesaugu“, – pasakojo M. Tarvydytė. Grįžusi į viešbutį, ji sužinojo, kad per teroro aktą žuvo keletas jos grupės narių. „Ankstesni vakarai Nicoje buvo labai šilti, saulėti, o nelaimės vakaras vėjuotas, šaltesnis, dangumi plaukė juodi debesys. Nuo nelaimės vietos buvome šiek tiek toliau, likimas mums buvo palankus, dar suteikė laiko gyventi žemėje“, – pasakojo mergina.

Dvi savaites Nicoje prabuvusi M. Tarvydytė teigė, jog trečiąją turėjo atvykti investuotojai iš Silicio slėnio pirkti jų verslo sumanymus, tačiau teroro aktas viską pakeitė. „Patyrėme tiek daug neigiamų emocijų, kad greičiausiai viskas bus nutraukta. Labai noriu kuo greičiau grįžti į Lietuvą, nusiraminti pati ir nuraminti tėvus“, – sakė mergina.

 

azija

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie