Jaudulį tiesioginio eterio metu Gediminas Sprindys pamiršo paėmęs į rankas gitarą. Eimanto Genio nuotr.
puodelis

Gruodžio 14-ąją Rokiškį sudrebino sprogimas Laisvės gatvėje. Automobilio bagažinėje galimai sprogus dujų balionui, tik per plauką gyvas liko 83-erių vairuotojas Jonas Matulevičius. Senjorą iš degančios mašinos išgelbėjo neabejingi praeiviai – nepabūgę galingo sprogimo, jie rizikuodami savo sveikata puolė padėti.

Sužinoti gelbėtojų tapatybes pavyko ne iškarto, o tik į pagalbą pasitelkus „Gimtojo…“ internetinės svetainės skaitytojus. Jie aktyviai sureagavo į prašymą ir suteikė informacijos. Taip pavyko identifikuoti  G. Sprindį, kuris išplėšė automobilio dureles ir ištraukė senjorą. Herojus buvo kuklus ir apie tą vakarą nedaugžodžiavo. Jis prisipažino nenorintis, kad apie šį žygdarbį sužinotų aplinkiniai. Vis dėlto įkalbėtas sutiko kiek daugiau papasakoti apie nelaimę.

Ugniagesiai neslepia – jei ne gelbėtojo narsa, antrasis sprogimas būtų nusinešęs vairuotojo gyvybę. Televizijos apdovanojimų metu V. Sprindžio istoriją pristatė Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis, pats išgelbėtasis senjoras J. Matulevičius, o statulėlę roko muzikos mėgėjui G. Sprindžiui įteikė Saulius Urbonavičius-Samas. Herojus susijaudino, padėkojo ir pasveikino visus su švente.

Rašyti komentarą

1 koment. straipsnyje: "Lietuvos garbė – mūsų krašto didvyriui"

Informuoti apie
avatar
Rikiuoti pagal:   Naujausius | Seniausius | Įvertinimą
wpDiscuz