Artėja gripas: atpažinkite jį
ELTA nuotr.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos turimais duomenimis, per savaitę bendras šalies sergamumo gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis rodiklis nukrito iki 39,5 atvejo, tenkančio 10 tūkst. gyventojų.

Daugiausiai sergančiųjų – 56,2 atvejo 10 tūkst. gyventojų užregistruota Kauno apskrityje, mažiausiai – 25,6 atvejo – Tauragės.

Gripas praėjusią savaitę diagnozuotas 248 Lietuvos gyventojams, ankstesnę savaitę susirgusiųjų šia liga buvo 439.

Kovo 30-balandžio 5 dienomis Lietuvoje dėl gripo ligoninėje gydėsi 1 asmuo, intensyvios terapijos skyriuje buvo gydomi 2 asmenys.

Šį gripo sezoną dėl gripo ir jo sukeltų komplikacijų mirė 10 asmenų.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai pataria gripo sezono metu kruopščiai plauti rankas su muilu ir vandeniu arba naudoti rankų dezinfekcijos priemones; dažnai vėdinti ir drėgnu būdu valyti patalpas; vengti žmonių susibūrimo ir čiaudinčių bei kosinčių žmonių.

Pajutus į gripą panašius simptomus – karščiavimą, kosulį, gerklės, galvos, sąnarių skausmus – nedelsiant reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją telefonu. Karantino laikotarpiu tik su šeimos gydytojo leidimu galima vykti į asmens sveikatos priežiūros įstaigą.

 

azija

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie