Skurdas. A. Sabaliausko autorinis darbas. GR asociatyvi nuotr.

Ataskaitos duomenimis, dėl lyčių nelygybės darbo rinkoje ir šeimoje moterys patiria didesnę skurdo riziką nei vyrai. Lyčių nelygybė gyvenimo eigoje labiausiai išryškėja vyresniame amžiuje – du kartus daugiau moterų nei vyrų, vyresnių kaip 75 metai, gyvena skurde. Beveik kas antras vienišas tėvas/mama Lietuvoje gyvena skurde. Negalią turintys asmenys patiria beveik dvigubai didesnę skurdo riziką nei jos neturintys.

Pagal ataskaitą, šeimų su vaikais ekonominė padėtis labai priklauso nuo vyro pajamų. Jei vyras netektų darbo, skurde gyvenančių šeimų dalis padidėtų nuo 18 proc. iki 64 proc. Tai atspindi ir ribotą moterų ekonominę nepriklausomybę, kuri didina ne tik pačių moterų, bet ir vyrų skurdo riziką.

Tyrimo duomenimis, pajamų nelygybė Lietuvoje – viena didžiausių Europos Sąjungoje. Lietuvoje turtingiausiųjų pajamos yra 7,5 karto didesnės nei skurdžiausiųjų. Beveik pusę visų šalies pajamų (44 proc.) uždirba 20 proc. turtingiausių šalies gyventojų (ir tik 17 proc. pajamų uždirba 40 proc. neturtingiausių).

Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Komentuoti
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Znaika
Znaika
2016 16 gruodžio 13:09

Lietuvoje skurdas-stabilus.Ir kol bus toks didelis skirtumas tarp algų,skurdas ir toliau išliks toks pat.