Jurgis Petkevičius Nicoje praėjusią naktį pateko į patį tragiškų įvykių epicentrą.
Jurgis Petkevičius Nicoje praėjusią naktį pateko į patį tragiškų įvykių epicentrą.

 

Lietuvos medikų kompanija paskutinę atostogų Nicoje naktį, išėję švęsti Bastilijos paėmimo dienos, išgyveno didžiausią košmarą savo gyvenime – teroristų išpuolį.

„Gimtajam…“ pavyko susisiekti su lietuviu įvykių liudininku – gydytoju rezidentu Jurgiu Petkevičiumi. Jis  tą  naktį buvo pačiame tragiškų  įvykių epicentre. „Mes truputėlį vėlavom į tą renginį, nes neradom, kur arti pasistatyti automobilio.  Jį pastatėm kiek toliau,  nieko nežinodami ėjom į tą vietą, kur kaip tik prasidėjo išpuolis. Iki įvykio vietos buvo likę gal 500 metrų… Ir tada prasidėjo masinė panika…Žmonės bėgo iš visur, rėkė, stumdėsi. Visa banga mus nustūmė į kavinę, toje kavinėje patupdė ant žemės ir mes girdėjome riksmus „šaudo“, „šaudo“. Sėdėjom ten, net nesuvokdami, kas iš tikrųjų vyksta lauke. Teko raminti žmones, kurie buvo kartu, daug kas iš streso vėmė“, – pasakojo J. Petkevičius. Jis dėkojo Dievui, kad iškart nerado, kur pasistatyti automobilio, ir už tai, kad nė vienas draugų nenukentėjo. Penktadienį lietuviai išvyko į Lioną.

Prancūzijos kurorte Nicoje Bastilijos dienos paėmimo šventės metu į minią rėžėsi sunkvežimis, liudininkų teigimu, užpuolikas specialiai važiavo zigzagais traiškydamas žmones. Išpuolis įvardijamas kaip teroristinė ataka. Naujausiais duomenimis žuvo 84 žmonės, 18 sužeistųjų vis dar yra sunkios būklės, sunkvežimio vairuotoją policiją nukovė. Transporto priemonė, kuria įvykdyta ataka buvo išnuomota. Vietinei žiniasklaidai artimi šaltiniai teigia, kad nustatyta ir užpuoliko tapatybė, jis įvardijamas kaip Mohamedas Lahouaiej Bouhlelis.

 

 

 

 

 

 

azija

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie