Kaip ir prieš mėnesį bei tuo pačiu metu prieš metus, du iš trijų lietuvių teigia, kad reikalai šalyje blogėja. Tiesa, šįkart tokių gyventojų yra kiek mažiau nei prieš praėjusius Seimo rinkimus, po ekonominės krizės.

Per naujienų agentūros ELTA užsakymu Lietuvos-Didžiosios Britanijos rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų kompanijos “Baltijos Tyrimai” rugsėjo 14-21 dienomis atliktą apklausą 35 proc. apklaustų 15 metų ir vyresnių Lietuvos gyventojų atsakė, kad pastaruoju metu reikalai Lietuvoje iš esmės krypsta į gerąją pusę, o du iš trijų – 64 proc. apklaustųjų – nurodė, kad reikalai šalyje blogėja. 1 proc. respondentų neturėjo nuomonės šiuo klausimu.

Gyventojų nuomonė šiuo klausimu buvo tokia pati ir prieš mėnesį, ir prieš metus, o lyginant su respondentų atsakymais prieš 4 metus – 2012 metų rugsėjį – likus mėnesiui iki 2012 metų spalio 20 dienos rinkimų, pesimistiškai vertinančių situaciją šalyje gyventojų dalis buvo 11 procentinių punktų didesnė. Tada 75 proc. šalies gyventojų manė, kad padėtis Lietuvoje blogėja.

Kad šalyje reikalai krypsta į gerąją pusę, dažniau nurodė jaunimas iki 30 metų. 53 proc. šios amžiaus grupės apklaustųjų mano, kad reikalai šalyje gerėja, taip pat teigė 45 proc. didmiesčių gyventojų, 47 proc. respondentų su aukštuoju išsilavinimu bei 44 proc. apklaustųjų su didžiausiomis – tūkstantį eurų viršijančiomis šeimos pajamomis per mėnesį, 48 proc. vadovų, 46 proc. specialistų ir tarnautojų, 57 proc. studentų ir moksleivių ir 47 proc. dešiniųjų politinių pažiūrų respondentų.

Daugiau už kitus dabartine padėtimi šalyje yra nepatenkinti vyresni nei 50 metų žmonės, kurių 76 proc. mano, kad reikalai šalyje pastaruoju metu blogėja, taip pat teigia 72 proc. kaimo gyventojų, 70 proc. respondentų su viduriniu ar profesiniu išsilavinimu bei 77 proc. apklaustųjų su mažiausiomis iki 600 eurų per mėnesį siekiančiomis šeimos pajamomis, 80 proc. pensininkų ir 73 proc. lenkų tautybės gyventojų.

Tyrimo metu apklausti 1104 Lietuvos gyventojai, sulaukę 15 metų amžiaus ir vyresni. Tyrimų rezultatų paklaida – iki 3 proc.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: