Lietuvos žmonės laukia susitikimų su popiežiumi Pranciškumi Vilniuje ir Kaune. Nuo pavasario tikintieji registravosi savo parapijose ir bendruomenėse, kiti kvietimus įsigijo per jų platinimo sistemą. Rugsėjo 22–23 d. susitikti Šventuoju Tėvu vyks ir šimtai rokiškėnų.

Rokiškio dekanas, kun. Eimantas Novikas sakė, jog susitikti su popiežiumi Rokiškio parapijoje užsiregistravo per 200 žmonių, kiek jų registravosi per bendruomenes ir asmeniškai per kvietimų sistemą, kol kas nežinoma. Grupė rokiškėnų turi kvietimus į VIP zoną.

„Visi dekanato kunigai vyks susitikti su Šventuoju Tėvu, rugsėjo 23 d. dalyvaus šv. Mišiose Kauno Santakos parke. Rugsėjo 23 d. dekanato bažnyčiose pamaldų nebus“, – dekanas trumpai pakomentavo apie Lietuvai labai brangaus ir reikšmingo svečio laukimą ir laikinus pamaldų pokyčius dėl jo vizito.

Rugsėjo 22 d. Vilniuje:

11.30 val. – susitikimas S. Daukanto aikštėje. Popiežius vyks mandagumo vizito pas prezidentę prezidentūros rūmuose. S. Daukanto aikštėje susitiks su valdžios ir pilietinės visuomenės atstovais, diplomatinio korpuso nariais.

14 val. – susitikimas su jaunimu Katedros aikštėje. Numatomi meniniai pasirodymai, giesmės, jaunų žmonių liudijimai. Susitikimo kulminacija – popiežiaus Pranciškaus kalba jaunimui.

14.30 val. – susitikimas prie Aušros vartų. Popiežius Pranciškus apsilankys Aušros vartų Gailestingumo Motinos koplyčioje, melsis Rožinio dalį, bendroje maldoje dalyvaus Aušros vartų gatvėje susirinkusios šeimos, globojančios ar įvaikinusios, siekiančios įvaikinti vaikus.

16.45 val. – sveikinimai popiežiaus kelyje nuo Aušros vartų iki Katedros aikštės.

Rugsėjo 23 d. (Kaune ir Vilniuje):

nuo 8 val. – pasirengimas šv. Mišioms Kauno Santakos parke, bendros maldos, giesmės, liudijimai.

10 val. – popiežius aukos šv. Mišias, po jų Šventasis Tėvas tradiciškai kalbės „Viešpaties angelo“ maldą.

Popietę popiežius Pranciškus Kauno arkikatedroje bazilikoje susitiks su Baltijos šalių kunigais, pašvęstaisiais ir pašvęstosiomis bei seminaristais. Norintieji stebėti susitikimą kviečiami į Kauno rotušės aikštę.

Vėliau Šventasis Tėvas apsilankys Okupacijų ir laisvės kovų muziejuje Vilniuje. Buvusiame KGB vidaus kalėjime jis sustos pasimelsti prie kelių kalinių kamerų, vyks prie paminklo sovietinės okupacijos aukoms, drauge su žmonėmis, susirinkusiais Lukiškių aikštėje, melsis už visus kalėjusius ir žuvusius dėl Lietuvos laisvės.

Popiežiaus susitikimų vietas ir Šventojo Tėvo maršrutus galima rasti internete www. popieziausvizitas.lt (čia pateikti Vilniaus ir Kauno vietų, kuriose bus galima susitikti su popiežiumi, žemėlapiai).

Popiežiaus vizito organizatoriai skelbia: norintieji dalyvauti renginiuose ir sutikti popiežių Pranciškų gali atvykti ir iš anksto nesiregistravę. Jiems numatytos erdvės Kauno Santakoje ir Vilniaus Katedros aikštės prieigose bei kitose susitikimų vietose.

bangenis

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie