Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Ribojamas kiekis

VMVT skelbia, kad fiziniai asmenys galės pasirinkti, kokią produkciją namuose gaminti – kepinius ir kitus miltinius produktus ar ruošti valgius ir patiekalus. Tokiai smulkiajai gamybai namų sąlygomis bus taikomi produkcijos kiekio reikalavimai. Jei miltinės ir kreminės konditerijos gaminys, duonos ar pyrago kepinys svers daugiau kaip 250 g, jų per dieną namuose bus galima pagaminti ne daugiau kaip penkis (pavyzdžiui, kepti tortus, pyragus, šakočius ir pan.). Smulkiųjų duonos ar pyrago kepinių, miltinės ir kreminės konditerijos gaminių, kurių svoris bus ne didesnis kaip 250 g (pavyzdžiui, ragelių, bandelių, meduolių, keksų, keksiukų, spurgų, pyragaičių ir kt.), per dieną bus galima pagaminti ne daugiau kaip 100 vnt., o sveriamų smulkiųjų duonos ar pyrago gaminių – sausainių, džiūvėsių ar kūčiukų ir kt.  – ne daugiau kaip 7 kg.

Kiekio reikalavimai numatyti ir namų sąlygomis vartotojams ruošiamiems patiekalams bei valgiams: patiekalų per dieną galima pagaminti iki 20 porcijų, pusgaminių – koldūnų, blynelių ir kt. – iki 10 kg, o nedidelių užkandžių, tokių kaip vieno kąsnio sumuštiniai, ne daugiau kaip 100 vnt.

2018 metų rudenį VMVT atlikta 1,3 tūkst. vartotojų apklausa parodė, kad  gyventojai palankiai vertina ir norėtų įsigyti rankų darbo namų gamybos maisto: tokią nuomonę išsakė apie 90 proc. apklaustųjų. VMVT duomenimis, pastebėtas ir potencialių gamintojų susidomėjimas, todėl manoma, kad supaprastinti reikalavimai paskatins imtis maisto tvarkymo namuose verslo.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

1
Rašyti komentarą

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Taip taip Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Taip taip
Taip taip

Ir vel pasakele,reikia derinti su Europos komisija.Cia vel bus,kaip Briuselis reikalavo nuimti nuo sviesoforu sukti i desine leidziancias lenteles?Kiek dar meluosit?Europoje jau seniai galima pardavineti savo produkcija namuose gaminta,yra kriaukle ir orkaite ir kepk sau tortus ir pardavinek sau laisvai.Geriau tiesa sakykit,seniai Europos komisija lauzia palengvinti smulkiu verslininku gyvenima,bet vat niekaip neiseina,nes spaudzia stambieji gamintojai ir banginiai maxisiminiai?Melagiai