blank
Asmeninio ir redakcijos archyvo nuotr.

Nuo kitų metų dvigubai padidės mėgėjų žvejybos leidimų kainos, tačiau mažiau, nei buvo planuota.

Už mėgėjų žvejybos leidimą žvejoti valstybiniuose žuvininkystės vandens telkiniuose, kuriuose neorganizuota limituota žvejyba, bus mokama: dviem paroms – 3 eurai; mėnesiui – 10 eurų; metams – 30 eurų. Tai nutarė Seimas, priėmęs Mėgėjų žvejybos įstatymo pataisas.

Kaip skelbia Elta, Seimo Aplinkos apsaugos komitetas siūlė nustatyti didesnes leidimo žvejoti kainas (mėnesiui – 15 eurų; metams – 50 eurų), tačiau parlamentarai tam nepritarė.

Privačių žuvininkystės vandens telkinių savininkai galės patys nustatyti mėgėjų žvejybos leidimų kainas jiems nuosavybės teise priklausančiuose žuvininkystės vandens telkiniuose.

Žvejoti nemokamai, be mėgėjų žvejybos leidimų, teisę turės asmenys iki 18 metų (šiuo metu – iki 16 metų), valstybinio socialinio draudimo pensininkai ir asmenys su negalia, jeigu turi tokią teisę patvirtinantį dokumentą.

Šiuo metu yra apie 300 tūkstančių žvejų mėgėjų.

Ką apie leidimų brangimą mano rokiškėnai žvejai mėgėjai?

Žvejyba nepriklauso nuo leidimų kainos

Arūnas Augutis tikisi parodoje parodyti ne tik „Rodos“ klubo dailininkų darbus. Redakcijos archyvo nuotr.Arūnas Augutis

Žvejyba yra toks užkrečiantis, keistas ir nepaaiškinamas dalykas, kuris nepriklauso nuo žvejybos leidimų kainos. Dažnai vienos žvejybinės išvykos kaina n kartų viršija žvejybos metinę leidimo kainą. O apie sumas pinigų, kurias išleidžia žvejai mėgėjai, išgirdusios moterys rimtai suabejotų jų psichine sveikata. Save gerbiantis žvejys mėgėjas neišsivers be pripučiamos valties, elektrinio ir benzininio variklio, GPS, echoloto ir dar tūkstančio daiktų (kainuojančio tūkstančius), be kurių dabartiniai žvejai mėgėjai kaip be rankų.

Pinigai už leidimus nežinia kur nueina

blankDarius Baltakys

Žvejai pyksta ne dėl padidėjusių leidimų kainų, o dėl to, kad mokam už nieką. Tie sumokėti už leidimus pinigai nežinia kur nueina. Galima būtų įžuvinti ežerus, bet nė vienas iš 99 Rokiškio rajono ežerų neįžuvinamas, o jeigu ir įžuvinamas, tai iš europinių pinigų. Prie ežerų nėra patogių privažiavimų, kur būtų galima nuleisti valtis į vandenį. Tiesa, prie Sartų yra, bet Dusetose, o čia jau ne Rokiškio rajonas. Tai kur nueina už žvejybos leidimus surinkti pinigai? Vienas Seimo narys paskaičiavo, kad kasdien žvejojant metinis leidimas centus kainuoja, bet mes juokaujam, kad kasdien žuvį gaudyt gali sau leist tik Seimo nariai. Aš pats kaip pirkau leidimą metams, taip ir pirksiu, nebrangsta jis tiek, kad labai pasijustų.

Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Komentuoti
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Obelis
Obelis
2023 6 gruodžio 9:38

Žvejojantiems su valtimis ir kateriais metinis bilietas turėtų būti brangesnis. Tarkim dabar 50 eurų.

Rekomenduojami video: