Ilgiausiai išbuvęs apgaubtas ledu – taip įvardintas kraštiečio Modesto Stumbrio pasiektas Lietuvos rekordas. „Light Stroke Photo“ nuotr.

Rūpėjo išbandyti ribas

Ilgiausiai išbuvęs apgaubtas ledu – taip oficialiai įvardytas rekordas. Fiksuota, kad lede M. Stumbrys išbuvo 30 min. ir 4 sek. „Ir vieną šimtąją sekundės“, – papildė vyras praėjus kelioms dienoms nuo balandžio 12-osios, kai buvo pasiektas rekordas. Kodėl norėjosi jo siekti? „Norėjau pamatuoti, kiek galiu, kur yra ribos. Šiuo atveju esu žmogiškųjų ribų išbandytojas“, – sakė kraštietis.

Rekordo siekta Kaune, vienoje alaus darykloje. Ji pasirinkta todėl, kad reikėjo specialių trapų tirpstančiam ledui išbėgti. Iš pradžių iš ledų luitų sumontuota  vadinamoji ledo siena, savo forma primenanti talpyklą. Joje stovėjęs M. Stumbrys buvo užpiltas ledukais. Laikas pradėtas skaičiuoti nuo tos akimirkos, kai ledukai užgaubė pečių sritį. Per visą laiką jie aptirpo per sprindį, todėl buvo įpilta papildomų. Siekiant rekordo sunaudota 1,7 t ledo. Baigdamas ištvermės ir susikoncentravimo reikalaujantį išbandymą, jis davė ženklą stebėtojams. Tada ir užfiksuotas laikas.

Lietuvos rekordą stebėjo ir fiksavo agentūros „Factum“ darbuotojai. Pavyzdžiui, matuokliais buvo stebimas Modesto pulsas, ledų temperatūra. Ji viduje buvo nukritusi iki 5 laipsnių šalčio. Bet ne visi matuokliai atlaikė – Modestas juokavo, kad išbandymo metu jo pulsas buvo 0 tvinksnių per minutę, mat prietaisas išėjo iš rikiuotės.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

azija

1
Rašyti komentarą

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Saulė Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Saulė
Saulė

Na,šaunuolis žemietis!!! Pagarba.