blank
A. Burnickas. Redakcijos archyvo nuotr.

Tempai galėtų būti gerokai didesni

Rokiškio rajone vakcinacijos tempai galėtų būti gerokai didesni, tam yra pasiruošta, tačiau kartais vakcinų tenka laukti kelias dienas. „Kasdien paskiepijama skirtingas skaičius žmonių, daugiausiai – 100–150. Tačiau mūsų pajėgumai kur kas didesni, jei tik gautume daugiau vakcinų. Pagal vakcinuotų žmonių kiekį Lietuvos vidurkį lenkiame maždaug 5 proc., tačiau skiepyti gyventojų per ilgąjį Velykų savaitgalį negalėjome kaip didmiesčiuose, nes buvome sunaudoję rezervines vakcinas. Ir šį antradienį sunaudojome, o naujos siuntos laukėme iki ketvirtadienio – taip švaistome laiką. Gaunamų vakcinų skaičius priklauso nuo daugybės faktorių. Iš pradžių vakcinos buvo skirstomos pagal medicinos įstaigų darbuotojų, gyventojų skaičių. Nemažas procentas mūsų gyventojų paskiepyti pagal aukščiausius prioritetus, nes turime daug socialinių, medicinos įstaigų, todėl ir lenkėme šalies vidurkį. Ar yra konkreti formulė, pagal kurią paskirstomos dozės, nežinau, nes kartais nutinka taip, kad mums praneša, jog gausime vienokį kiekį vakcinų, o gauname penktadaliu mažiau. Koreguojama ir pagal tai, kiek vakcinų gauna valstybė prieš jas išskirstydama savivaldybėms“, – sakė savivaldybės administracijos direktorius Andrius Burnickas.

Jo nuomone, už gyventojų vakcinaciją atsakingas Pirminės asmens sveikatos priežiūros centras puikiai susitvarko, jei krūvis išaugtų, tarkime, per savaitę reikėtų paskiepyti tūkstančius, pagalbos kreiptųsi į „Medica kliniką“, turinčią teisę vakcinuoti. Tačiau kol kas tokio poreikio nėra.

Išsamiau skaitykite ketvirtadienio „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
3 Comments
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
zita
zita
2021 10 balandžio 15:57

nenuostabu..”pasiklysta” popieriniuose sąrašuose..kur ‘informatikai pasislėpė”?

smalsutis
2021 7 balandžio 22:02

Ten (valstijose ir kitur), kur išmintingi vadovai, covid19 keičia pavardę ir taps sezoniniu gripu.

liepa
liepa
2021 7 balandžio 19:18

Kodėl iškarto MediCaklinikai nedavėte skiepyti. Jos prirašytus pacientus vargu ar šis PAPC skiepys. Juk jie konkurentai. Esu rizikos grupėje ir esu MediCaklinikos pacientas. Ir šioj poliklinikoj ir pakartotinai PAPC užsiregistravau bet jokio skambučio nesulaukiu o paskambinus į PAPC darbuotojos labai nepatenkintos niurzga atseit nežinančios ar sąrašai iš MediCaklinikos perduoti ar ne, Joms svarbu tik savi pacientai.