blank
„Galvojau, jau bus kas atnešęs, ogi dar ne. Tik tie numeriai mano jau pageltę“, – smagiai nusiteikęs kalbėjo Gediminas Seibutis, rankose laikydamas trūkstamus laikraščio numerius. Jis – ilgametis „Gimtojo...“ bičiulis – dabar pelnytai gali būti vadinamas ir laikraščio archyvaru. GR nuotr.

Ir pirmiausia klausė, kam mums tai? „Susitvarkėme senus archyvus, viską iškuopėme, peržiūrėjome visus užkaborius, kur tvarkos, reikia pripažinti, seniai stigo. O kai tvarkaisi – matai, kas nepadaryta“, – prisipažinome.

Ir mes Gedimino klausėme, kaipgi jo namuose užsiliko 2020, 2019 ir net 2016 m. „Gimtojo…“ numeriai. Pasirodo, juos kaupia lyg koks archyvaras, nors pats tokio komplimento kukliai kratosi.

„Perskaitau, praeina mėnuo, ir sudedu į dėžes. Galvoju – gal prireiks dar kada, gal reikės ko pažiūrėt“, – pasakojo „Gimtojo…“ uolus skaitytojas. Išvydęs laikraštyje žinutę ir prašymą paieškoti senų numerių jis suskubo peržiūrėti savo dėžes. O jose – daug šio spausdinto turto. „Dešimties metų ir senesnių laikraščių nebeturiu“, – apgailestavo Gediminas.

Jo skaitymo įpročiai tobuli ir šiandien maloniai stebinantys. Šiuolaikiniai spaudos skaitymo būdai jam irgi puikiai pažįstami, vis dėlto Gediminui mielesnis popierinis variantas. „Apsipratęs su popieriumi“, – sako. „Internetuose tik užuominos, esmė – laikraštyje, tam ir skaitau, kad viską peržiūrėčiau, dar skelbimai – laikraštyje jų daugiau. Prie dūšios man tas popierinis laikraštis. Perverčiu nuo pirmo iki paskutinio puslapio“, – nuoširdumu džiugina Gediminas. Ir priduria: „Sentimentai tam popieriui.“ Dar prisipažįsta: dabar jam – 52-eji, o „Gimtąjį…“ skaito nuo pilnametystės. O štai jo sūnūs „labiau į internetą linksta“.

Į „Gimtojo…“ prašymą atsiliepė ir Pranciškus Motuzas iš Rokiškio. Kaip pats sako, senas knygius. Šią temą, jo prašomi, sutarėme „pamučyt“ pavasariop.

Dėkojame Gediminui, Pranciškui ir kitiems paskambinusiems, parašiusius ir pasiūliusiems. Ačiū, kas skaitote.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: