Miškininkai talkininkų laukia balandžio 27 d. A. Minkevičienės nuotr.

Į nacionalinę miškasodžio talką kviečiami visi mišką mylintys žmonės, šios pavasarinės talkos –  puiki galimybė pabūti su bendraminčiais gamtoje, pabendrauti su mišką auginančiais miškininkais. Rokiškio miškininkų iniciatyva, pradėta prieš du dešimtmečius, kasmet sutraukia gausybę talkininkų, sodinti ir vardiniai miškai. Tai – Lietuvos narystės ES garbei Europos miškas, Lietuvos tūkstantmečio vardo paminėjimo, Rokiškio policijos,  Ministro pirmininko Juozo Tūbelio giraitė, Jaunųjų šaulių miškas, Parlamentarų giraitė, užpernai per nacionalinį miškasodį pasodintas Seniūnų ąžuolynas. Prie šių miškų sodinimo daug prisidėjo rajono moksleiviai, policijos pareigūnai, savivaldybės, seniūnijų darbuotojai, politikai, aplinkosaugininkai. Pernai nacionalinis miškasodis vyko Audrupio miške.

Miškasodžio darbus Rokiškio padalinys pradėjo kove. Šiemet mūsų ir Kupiškio rajonuose (padalinys jungia Rokiškio ir Kupiškio buvusių urėdijų teritorijas) bus atkurta 225 ha kirtaviečių ir įveista 46 ha naujo miško. Atkuriamuose plotuose bus pasodinta apie 860 tūkst. sodinukų: 390 tūkst. eglaičių, 230 tūkst. juodalksnio, 106 tūkst. beržo, 105 tūkst. pušies ir 31 tūkst. ąžuolo sodinukų.

2019 m. valstybiniuose miškuose bus pasodinta apie 20 mln. vienetų eglių bei pušų sodmenų ir apie 9,2 mln. vienetų juodalksnio, beržo, ąžuolo, klevo, liepos ir kitų lapuočių medžių sodmenų.

azija

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie