Saulius Jasiulevičius.
Redakcijos archyvo nuotr.

Ne tik karantinas lemia blogą psichikos būklę

Rokiškyje, kaip ir visoje Lietuvoje, juntamas išaugęs psichologų pagalbos poreikis. „Mes nesame išskirtiniai, bendros tendencijos galioja ir mūsų rajonui. Statistiką šiek tiek iškreipia faktas, kad daugiausia teikiamos nuotolinės paslaugos. Tai keičia bendrą vaizdą. Esant tik kontaktinėms paslaugoms, situacija galbūt būtų kitokia. Pagal operacijų vadovo nustatytą tvarką, registruojant pacientus, bandoma iš karto juos diferencijuoti – ar reikalingas tiesioginis kontaktas. Po pirmųjų nuotolinių konsultacijų išaiškėja tikroji situacija, kokia yra paciento psichikos būklė, kokios paslaugos jam reikalingos, ar būtinos medikamentinės intervencijos“, – sakė S. Jasiulevičius.

Tačiau žmonių psichikos būklę blogina ne tik karantinas. „Psichiatrija yra unikali, atradimų čia nėra. Net mėnulio fazė savaitę per mėnesį duoda savo vaisių. Jei žmogus turi psichologinių problemų, natūralu, kad aplinka, finansinė padėtis, tas pats karantinas ir kiti dalykai gali atsiliepti psichinei savijautai vienokia ar kitokia forma. Įtakos turi ir metų laikai. Natūralu, kad tamsiuoju laikotarpiu, prasidėjus rudeniui, net gamta eina poilsio, laikinai apmiršta mesdama lapus, gelsvindama žolę. Tas procesas prisiduoda ir žmogaus psichologijai. Tai glaudžiai susiję, todėl nėra keista, kad atėjus vasarai žmogaus būklė pagerėja ir mažiau pacientų kreipiasi į specialistus“, – teigė Rokiškio psichikos sveikatos centro direktorius.

Kol kas nieko aiškaus

Psichologinių pagalbos paslaugų prieinamumui didinti numatyta skirti daugiau nei 2,5 mln. eurų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų ir sudaryti galimybę minėtuose centruose visoje Lietuvoje papildomai įdarbinti apie 118 medicinos psichologų. Kiek iš jų teks Rokiškiui – nežinia. „Niekas mūsų neklausė apie tai, todėl, manau, tai kol kas tik teoriniai pasvarstymai, o kaip realizuosis – sunku pasakyti. Kol kas į šią situaciją žvelgiu kiek skeptiškai, nes šios idėjos įgyvendinimui trūksta specialistų. Šiandien nesame sudarę sutarčių su ligonių kasa, vadinasi, procesas tik popieriuje“, – svarstė S. Jasiulevičius.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

blueyellow1
Subscribe
Informuoti apie
guest
2 Comments
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
Valstietis
Valstietis
2021 14 birželio 8:56

Ar šis kadras – ne psichologas?

Smalsutis
2021 9 birželio 20:07

Kokios pagalbos dar bus steigiamos, kad išpustyti valdiškus pinigus?