Aplinkos ministerijos nuotr.

Apie šį abejonių kėlusį gamtosaugos projektą „Gimtasis…“ rašė pernai. Į Lietuvos raudonąją knygą įrašytam niūriaspalviam auksavabaliui, kaip teigiama, vienam rečiausių vabalų Europoje, išsaugoti ministerija sukūrė specialų projektą. Daugumą projektui įgyvendinti reikiamų lėšų (1,38 mln. eurų) sudaro ES parama (1,03 mln. eurų). Likusi suma – iš valstybės biudžeto (316,9 tūkst. eurų) ir projekto partnerių (27,88 tūkst. eurų). Projektą vykdo Lietuvos gamtos fondas. Jis šią savaitę ir paskelbė, kad Ilzenbergo dvaro parkas – naujausia šio vabalo radimvietė.

Projektas tęsis puspenktų metų. Už beveik pusantro milijono bus sukurtas ekologinis tinklas: jam išskirtos dvi „Natura 2000“ teritorijos (Kauno ąžuolynas ir Neries šlaitas ties Verkiais). Šio vabalo populiacijos bus atkuriamos sutvarkytose istorinėse jo radavietėse, šiuolaikinėmis technologijomis organizuojami jo stebėsenos metodai, parengta ir išleista mokomoji medžiaga, organizuojami vieši renginiai, ąžuolyne įkurtas pažintinis takas, stendai ir t. t.

azija

1
Rašyti komentarą

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Oi oi Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Oi oi
Oi oi

Gerai taskom visokiems niekams Europos ir Lietuvos biudzeto pinigus,visokiems vabalams,supuvusiom haubicom ir t.t ir t.t,oi staugsim kai Europa uzsuks kranus ir pasiziures kur ju milijardai nusedo,jau uz kaimo lauko tualetus baudos gresia,nes pinigai buvo skirti kad ju nebebutu,o musu valdininkeliai juos istaske kazkur.O baudas tai mokesim mes,vis mazejanti tauta,kaip ismokesim?