A. Šukys

Gyvenimas – klebonijoje ir kieme

„Mano dviejų savaičių izoliacija baigiasi gegužės 31 d. Po laidotuvių praėjus kelioms dienoms, paskambino ir pranešė žinią, kad reikia izoliuotis. Jaučiuosi puikiai – jokių simptomų. Man nėra atliktas testas dėl viruso. Apie tai, kad esu izoliacijoje, pranešiau Rokiškio dekanato dekanui, informuota Panevėžio vyskupijos kurija. Atvirai apie situaciją kalbu su savo parapijos žmonėmis: tokioje situacijoje nereikia bijoti, reikia suprasti ir adekvačiai elgtis. Aktyviai dirbu darbus klebonijoje, gyvenu intensyviai. Galiu išeiti į klebonijos kiemelį, grožėtis gamta. Juk vėlyvas pavasaris…“

Provincijoje gyvenančio kunigo ūkyje – vienintelė labai retos veislės sena obelis, kasmet vedanti vaisių, kurie skanūs būna vos dvi tris rudens savaites. Dvasininkas maistui neišrankus. Parapijoje yra malonių savanorių, tad maisto produktai pristatomi į namus. Apie privalomą atskirtį nuo žmonių kunigui suprantama: „Reikia taikytis prie tokių sąlygų. Nuo karantino pradžios išgyvename analogo neturinčią situaciją, todėl ką išmoksime šiandien, pravers ateityje“, – optimistiškai kalba klebonas.

Patarnavimus Kamajų, Salų ir Duokiškio parapijų tikintiesiems, esant reikalui, kol klebonas saviizoliacijoje, teikia kiti Rokiškio dekanato ir kaimyninių parapijų kunigai. Taip, beje, būna ir per dvasininkų atostogas, seminarus, mokymus, rekolekcijas ir pan.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie