Gandras konkuravo su lakūnu

Šeštadienį pagrindinis veiksmas sukosi aplink mokyklą. Iš pat ryto atvykęs pasaulio ir Europos akrobatinio skraidymo čempionas Jurgis Kairys bendravo su publika. Buvo numatytas jo susitikimas ir su  rokiškėnais – Jurgio Kairio vardo skautų draugove, tačiau po stovyklas išsibarsčiusiems skautams atstovavo vienas jų – Otas Viliūnas. Renginyje dalyvavo ir Rokiškio jaunieji šauliai.

Artėjant vidurdieniui, miestelyje nusidriekė ilgos automobilių eilės – visi norėjo pamatyti padangių aso J. Kairio skrydį. Programa truputį vėlavo, tad užvertę galvas į padangę žmonės prapliupo juoku, kai virš stadiono lėtai sklandydamas ore keliskart pralėkė… gandras.

Pakilęs iš Rokiškio aerodromo, lakūnas susirinkusiai miniai padangėje dūmais nupiešė  širdį, tik ją ryškiau įžvelgti trukdė balti debesys. Kitos sudėtingos figūros buvo atliekamos nusileidžiant vis žemiau. Minią privertė aikčioti lėktuvo suktukai, skrydis važiuokle aukštyn kone virš medžių viršūnių. Apie penkiolika minučių trukęs šou nepaliko abejingų. Pamojavęs lėktuvo sparnais, J. Kairys grįžo į Rokiškio aerodromą.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments