Janina Jočienė pasiryžusi savo sklypą dovanoti kapinėms plėsti. V. Bičiūnaitės nuotr.

Problema

Problema nebenauja. Kriaunų kapinės baigiamos užlaidoti, todėl jas reikia plėsti. Sklypas jau suprojektuotas, tačiau, pasak kriauniškių, jis pernelyg žemoje, šlapioje vietoje. Žmonės ėmė ieškoti išeičių. Šalia kapinių, aukštesnėje vietoje esantį savo sklypą šiam tikslui dovanoti sutiko Janina Jočienė (apie tai jau rašėme  – V. Bičiūnaitė, „Nesavanaudiškumas gyvas“, „Gimtasis Rokiškis“, 2017 11 16, Nr. 130). Pasiūlytasis sklypas neįtiko valdininkams, nes per jį eina bendro naudojimo keliukas, kurį tektų nutiesti kitur. Tada Kriaunų bendruomenės pirmininkė Vita Mačiulienė pranešė, kad žemės sklypą sutinka dovanoti ūkininkas Antanas Kazlauskas. Jo sklypas yra kitapus kapinių. Pasiūlymą turėjo ir rajono valdininkai – suprojektuotąjį sklypą būtų galima nusausinti.

(Daugiau – ketvirtadienio „Gimtajame…“)

kasyba

13
Rašyti komentarą

avatar
13 Comment threads
0 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Savųjų pasakojimai , tikras nutikimasSenolė stebinti nutikimusLašaiPer ilgai užsisedėjoKitas kelias Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Savųjų pasakojimai , tikras nutikimas
Savųjų pasakojimai , tikras nutikimas

Patiko senolės istorijos apibūdinimas , man irgi senelis pasakojo , kaip sibiro tremty užėją rusai pas lietuvių šeimą , sudaužė šventus paveikslus ir ką tu galvoji , metų laikotarpį , to ruso 5 asmenų šeima išlapsėjo , kaip lapai fiziškai neliečiami , tad , kad ir iš kokios ateistų šeimos bebūtum , bijok pats dėl savęs ir artimų , stenkis kad ir kiek piktumo turėtum neprasitart , geriau laikyk savy, ką norėjai pasakyt.

Senolė stebinti nutikimus
Senolė stebinti nutikimus

Tu tas iš Lašų turbūt jaunas bedievis , nesuprantantis dar nieko , iš gilios senovės sekamų nutikimų yra žinoma , kad kuris stipriai stojo prieš jį , netgi šeimomis išnykdavo , aišku Lietuvoje buvo gilus komunizmas , tu vaikel gal net nesi girdėjąs , jaigu tavo tėvai dar jauni ir dar giliai įsigėrusio komunistinio požiūrio.

Lašai
Lašai

Šaunuolis SENIŪNAS, nepasiduokite Pyskių ir bažnyčios klanui. Labai akivaizdu kad Starkei jau mokykloje vietos nebėra tai ir ieškosi jau vietos, bet jeigu ką, tai galės lapus grėbti.

Per ilgai užsisedėjo
Per ilgai užsisedėjo

Velniop jo tos anketos , ką ten jis išdarinėja , brukt lauk arba seniūniją uždaryt , tam kaime , kiek žinau gyventojų beveik nebėra , tad kam tada seniūnija .

Kitas kelias
Kitas kelias

Kaimiečiai , vis dar nerandat sprendimų , dėl rodomų užsispirimų ? Nušalinti.

Liko neaišku
Liko neaišku

Taip ir nesupratau , ką ten norėjo Kriaunų seniūnas suregzti , prieštaraudamas Jočienės dovanojamos žemės kriauniečiams Kriaunų kapinėms įrengti atveju pakišdamas anketas?

Išeivis iš Kriaunų
Išeivis iš Kriaunų

Jūsų seniūnas , kažkodėl ne kovoja už savo kaimo žmogų , iš kur jis ir kaip čia atsirado toks pas jus.

Viešnia
Viešnia

Iš asmeninės nuomonės dalyvaujant ataskaitiniame Kriaunų km. susirinkime , nors aš ne vietinė , tačiau yra čia palaidoti mano artimieji , šitą vietą puikiai žinau , čia ir prie didelės sausros vandens yra gan negiliai , prakastoje duobėje kapelių laistymui , labai tiktų ta ponios Janinos dovanojama žemė , ten , kaip komentuojama ir kaip verslininkas pasiūlė , kad tik užvežti žemių kažkiek reikėtų ir arba nuo kalniuko dalį nustumti ir problema būtų lengvai išspręsta, tačiau kažkodėl iš šio kaimo seniūno buvo matyti labai priešiškas nusistatymas ir nepasitenkinimas kaimiečių siūlymu . Man asmeniškai susidarė įspūdis , kad pačių kaimiečių išsirinktas… Skaityti daugiau »

Jaigu dėl rakšties
Jaigu dėl rakšties

Įlindusią rakštį nedelsiant reikia šalinti pakol neužpūliavo , aišku rakštis pūlinyje lieka nebe taip skausminga , tačiau laikui bėgant gali pridaryti daugiau bėdos ir įnešti netgi infekciją , na , o tada galime sulaukti ir rimtesnių pasekmių . Tad patarimas niekada nelauk ir rauk tą rakštį , o tai dar ir operacijos gali prireikt.

Dar viena nuomonė
Dar viena nuomonė

Keliukas toks galima stumdyti , juk galima padaryti tos pačios Janinos žemėje , tiktai šalia būsimų kapinių , iš lauko pusės .Tu gerai galvoji , aš ir pritariu , o gal atsiras ir daugiau taip pat galvojančių ir išspręsim šitą iki gilumos įlindusios rakšties pašalinimą.

Nuomonė
Nuomonė

Manau ir galvoju jok. Ponios Janinos dovanota zemė idealiai tinkanti vieta kapinėm. O keliukas, juk tvora galima aptverti naujas kapinės ir keliukas netrukdys. Yra tokių kapinių kur per vidurį kapinių būna kelias. Jeigu šitas seniūnas neranda sprendimo, tai gal kitas rastų. Nepakeičiamų žmonių nėra. Taip aš galvoju.

Neutralus
Neutralus

Tai tada jūsų seniūnas , visiškai neūkiškas žmogus , jaigu nori švaistyti mokesčių mokėtojų pinigus ir neskaičiuoja , kaip galima pigiau išspręsti visiems rūpimus klausimus .

Dalyvavę susirinkime
Dalyvavę susirinkime

Sausinti ten nereikia , nes ten užpelkėją ežerai nuo senovės ir ilgalaikės naudos neduos arba išvis jokios naudos neduos , čia galima nuo kalniuko nustumti žemių į apačią , kaip visur ir daroma , arba , kaip žadėjo gerbiamas Achramavičius užvešti žemių . Melioracija turbūt suinteresuotas seniūnas savo naudai , prisidengdamas reikalingumu kapinėms, kadangi jo žemių ten yra ir žada pirkti apie tas vietas. Ataskaitinio metu buvo užklausias mero dėl 18 tūkstančių eurų melioracijai , nors meras jo klausimo nenagrinėjo , galbūt todėl jis ir deda pastangas progai pasitaikius į melioraciją . Kam švaistyti tokius pinigus , juk galima daug… Skaityti daugiau »