blank
Kredito unijos „Kupiškėnų taupa“ administracijos vadovė Diana Umbrienė (dešinėje) ir Rokiškio filialo finansų konsultantė Raimonda Kastėnienė.

Siūlo didesnes palūkanas

Kaip sako „Kupiškėnų taupos“ administracijos vadovė Diana Umbrienė, kredito unija veiklos dvidešimtmečio ir filialo atidarymo Rokiškyje progomis siūlo ypatingas sąlygas rokiškėnams – net 1,5 proc. metinių palūkanų už terminuotuosius indėlius.

„Šis pasiūlymas galios iki birželio 30 d. Tai iš tiesų patogus būdas saugiai investuoti pinigus ir sutaupyti“, – sako D. Umbrienė ir priduria, kad lėšos unijos sąskaitoje ir indėliai, kurių bendra suma gali siekti iki 100 000 eurų, apdraustos valstybiniu indėlių ir investicijų draudimu įstatymo nustatytomis sąlygomis.

Unijų pradžia – ūkininkų iniciatyva

Kaip teigia D. Umbrienė, kredito unija – kooperatinė bendrovė, kurios savininkai yra patys unijos nariai. Pajininku gali tapti kiekvienas unijos klientas, sumokėjęs pradinį 30 eurų įnašą. Jis gali dalyvauti susirinkimuose ir stebėti, kaip valdoma unija, turi balso teisę priimant sprendimus. Jeigu nusprendžia išstoti iš unijos, sumokėtas įnašas grąžinamas.

„Unijos buvo įkurtos kaip atsvara didiesiems bankams. Jas pirmiausia kūrė ūkininkai, negalėdami gauti bankų paskolų, nes ūkininkavimas buvo priskirtas prie rizikingiausių veiklų. Todėl unijos pirmiausia orientuotos į ūkininkus, smulkųjį verslą, dirbantį pagal verslo liudijimus, į visus, kuriems sunkiau pasiskolinti iš bankų. Pavyzdžiui, iš septynių „Kupiškėnų taupos“ valdybos narių keturi yra ūkininkai“, – pasakoja D. Umbrienė.

Bet tai nereiškia, kad unijos paskolas dalija į kairę ir į dešinę. „Dirbame prižiūrimi Lietuvos banko ir mums keliamos sąlygos yra ne ką lengvesnės nei bankams. Tik sprendimus priimame lengviau nei bankai. Be to, miesteliuose įsikūrusios unijos kur kas geriau pažįsta savo klientus ir apskritai bendruomenę, todėl žino, kas yra kas – kuris klientas patikimas, o kuris ne. Tai irgi lemia sprendimą dėl paskolos“, – teigia „Kupiškėnų taupos“ administracijos vadovė.

Įkūrė jungtinę kredito uniją KREDA

„Kupiškėnų taupa“ priklauso jungtinei centrinei kredito unijai KREDA, kuri, suvienijusi vienuolika unijų, buvo įkurta pernai. KREDA apima Raseinių, Ignalinos, Biržų, Kupiškio, Šilalės, Zanavykų, Joniškio ir kitas kredito unijas.

„Unijos, susijungusios į centrinę, tapo solidariai atsakingos viena už kitą, o centrinė unija atlieka priežiūros funkciją. Jungtinės centrinės kredito unijos KREDA steigėjų bendras turtas pernai steigimo metu siekė 130 mln. eurų, unijos vienijo daugiau nei 40 tūkst. pajininkų. „Kupiškėnų taupos“ kapitalas siekia 600 tūkst. eurų“, – sako D. Umbrienė.

Paslaugos kaip ir bankų

D. Umbrienė pastebi, kad „Kupiškėnų taupos“ paslaugos niekuo nesiskiria nuo bankų. „Viskas yra: terminuotieji indėliai ir taupomosios sąskaitos, kreditinės ir debetinės mokėjimo kortelės, internetinė bankininkystė „e-unija“, įmokos ir mokesčiai už komunalines bei kitas paslaugas, pinigų pervedimai, vartojimo, verslo, studijų, būsto, žemės ūkio paskolos“, – sako „Kupiškėnų taupos“ administracijos vadovė.

Vyresni pinigus taupo, jaunimas juos leidžia

Dabar kredito unija „Kupiškėnų taupa“ vienija daugiau kaip 2 tūkst. pajininkų, kurių dauguma Kupiškio rajono gyventojai, bet yra ir anykštėnų, biržiečių, rokiškėnų. „Tarp pajininkų – apie 40 proc. ūkininkų. Nemažai klientų – vyresnio amžiaus. Jie turi indėlius mūsų unijoje ir taip taupo. Jaunesni klientai dažniausiai kreipiasi dėl įvairių paskolų. Žodžiu, vyresni pinigus taupo, o jaunimas leidžia“, – juokauja D. Umbrienė.

Pasak „Kupiškėnų taupos“ Rokiškio filialo finansų konsultantės Raimondos Kastėnienės, vartojimo paskolą unijoje galima gauti vos per pora dienų, o didesnes, pavyzdžiui, ūkininkavimo plėtrai – per savaitę. „Kiekvienas gali pas mus ateiti pasikonsultuoti, pasitarti – sprendimų yra įvairių“, – teigia R. Kastėnienė.

Užs. 428

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: