Naujasis Kraštų dvaro šeimininkas Mindaugas Vanagas: „Šio objekto kaina nedidelė, tačiau, kalbant apie dvaro sutvarkymą, reikia suprasti, kad tai – tik piniginės atvėrimas.“ M. Vanago archyvo nuotr.

Atviliojo nostalgiški vaikystės prisiminimai ir perspektyva

Kai kurie unikalūs Rokiškio krašto dvarai dūla nesulaukdami šeimininkų arba investuotojų, tačiau Kraštų dvaras (Obelių sen.) negali skųstis dėmesio stoka. Keletą pastarųjų metų į jį krypo visuomenės dėmesys dėl jame įsikūrusio M. Zobovo gyvūnų cirko likimo, vėliau viename iš nekilnojamojo turto pardavimo portalų pasirodė informacija, kad dvaras parduodamas už 195 tūkst. Eur. Tas Kraštų dvaro etapas pasibaigė varžytynėmis, kuriose už kelis kartus mažesnę kainą – 72 tūkst. Eur – jį įsigijo vilnietis, „Citus“ NT paslaugų įmonių grupės įkūrėjas Mindaugas Vanagas.

Naujasis šeimininkas neslepia – jį sudomino ir nostalgija gimtosioms vietoms, ir dvaro perspektyva. „Mano seneliams, kai „griuvo“ kolūkiai, atiteko dvaro teritorijoje buvęs sandėlis. Dvare ne kartą esu buvęs, todėl turiu sentimentų. Kai pamačiau, kad dvaras apleistas, neprižiūrimas, jį su 10 ha žemės įsigijau iš varžytynių“, – pasakojo M. Vanagas, kurio ir seneliai, ir tėtis yra kilę iš to krašto, todėl čia leisdavo vasaras.

Tačiau sprendimą įsigyti objektą lėmė ir kitas aspektas – graži vieta, kurioje beveik nėra gyventojų, šalia – Padvarinio ežeras, nebetoli Latvijos pasienis. Pasak šeimininko, tai kone atitinka  pavadinimą – Kraštai.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

 

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: