Taryba – nuotoliniu būdu

Nutarta nešaukti neeilinio tarybos posėdžio vengiant, kaip įpareigoja karantino reikalavimai,  didesnio žmonių susibūrimo. Eilinis tarybos posėdis pagal planą turėtų įvykti kovo 27 d. Tikimasi, kad Seimas patvirtins tvarką, leidžiančią savivaldybėms tarybos posėdžius vykdyti nuotoliniu būdu.

Jei reikės – savininkų neatsiklaus

Meras Ramūnas Godeliauskas informavo, jog vietos verslininkai, teikiantys viešbučių paslaugas,  kol kas nepageidauja priimti laikinai izoliacijai iš užsienio atvykusių ir dviem savaitėms karantinuotis privalančių asmenų. Paskelbus šalyje karantiną, savivaldybės įpareigotos rasti izoliacijai tinkamų patalpų. Viena jų – Juozo Tumo-Vaižganto bendrabutis, galintis priimti asmenis, neturinčius galimybių izoliuotis. Vakar, sakė meras, priimtas sprendimas saviizoliacijai patvirtinti Rokiškio technologijos, verslo ir žemės ūkio mokyklos bendrabutį Kavoliškyje. Tam šios patalpos beveik idealios – atskiri kambariai su sanitariniais mazgais.

Jeigu asmenų karantinavimo poreikis išaugtų, pagal Vyriausybės patvirtintą tvarką savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu leidžiama karantinui paimti ir viešbučių patalpas, nepaisant jų savininkų sutikimo.

Pildo rezervus

Meras informavo, jog Rokiškio rajono ligoninei iš rezervo papildomai pristatyta dešimt apsauginių kostiumų komplektų, papildytas kaukių rezervas, vėl užsakyti didesni kiekiai apsaugos priemonių. Trečiadienį atkeliaus pirmoji partija dezinfekcinio skysčio, kurį iš Vilniaus atgabens pagalbą savivaldybei pasiūlęs Rokiškio verslininkas. Artimiausiu metu Rokiškiui bus atvežtas 2 tonos dezinfekcinio skysčio, kuris bus išdalintas sveikatos priežiūros ir kitoms įstaigoms.

Gyventojų nerimas – dėl tolimųjų reisų vairuotojų

Karantino sąlygomis gyvenantys rajono žmonės tapo budrūs. Didžiausią nerimą šiuo metu jiems kelia į užsienio šalis produkciją gabenantys sunkiasvorių vairuotojai.

Savaitgalyje iš užsienio grįžęs vilkiko vairuotojas neturėjo galimybių izoliuotis, jis kreipėsi pagalbos nurodytais telefonais. J. Tumo-Vaižganto gimnazijos bendrabutis saviizoliacijai dar nebuvo spėtas parengti. Meras sakė, jog darbdavys pasielgė labai atsakingai – vairuotoją izoliavo bendrovės profilaktoriume.

Gauta signalų, jog kitos tarptautiniais pervežimais užsiimančios bendrovės vairuotojas atsisako paklusti darbdavio nurodymui – trečiadienį važiuoti į reisą į užsienį. Redakcija gavo žinių, jog antradienio popietę į Šiaurės Italiją produkciją išveža vilkikas, kurio vairuotojas su šeima gyvena viename miesto daugiabutyje. Kaimynai sunerimę: kaip jiems elgtis, kai vairuotojas grįš iš regiono, kuriame koronavirusas masiškai išplitęs. Žmonės įsibaiminę: jei jis nesikarantinuos, visas namas gali tapti užkrato židiniu. Nepaisantys karantino reikalavimų – didelė grėsmė išplatinti mirtiną virusą.

Yra rokiškėnų tolimųjų reisų vairuotojų, kurie izoliavosi namuose, o jų sutuoktinių paprašyta laikinai palikti darbo vietas rajono gydymo ir verslo įmonėse. Iš užsienio atvykę tolimųjų reisų vairuotojai įspėjami: jie, pagal karantino nurodymus, turėtų dviem savaitėms karantinuotis. Kaip ir visi kiti, grįžę iš bet kurios užsienio valstybės. Nustačius pažeidėjus, jiems gresia administracinė atsakomybė, o nustačius, kad jie galėjo išplatinti virusą – ir baudžiamoji, numatanti realią nelaisvę.

Tačiau pervežimų verslui kol kas atviri Europos eismo koridoriai.

Išimtis – vilkikų vairuotojams, keliaujantiems po viruso apimtą Europą

R. Godeliauskas sakė, jog dėl tolimųjų reisų vairuotojų, kurių mūsų rajone daug, karantinavimo yra reikšmingų dviprasmybių. Todėl Vyriausybės prašyta išaiškinimo, kaip privalo elgtis iš reisų grįžę vairuotojai ir jų darbdaviai. Paprasčiau tariant, ar jie privalo izoliuotis dviem savaitėms, kaip ir kiti asmenys, grįžę iš užsienio valstybių.

Pirmadienio vakare Vyriausybė išplatino pranešimą, jog tolimųjų reisų vairuotojams netaikomas privalomas karantinas. Meras sakė, jog telieka prašyti jų sąmoningumo: kad iš reisų grįžę nevaikščiotų po miestą, parduotuves ir nekeltų pavojaus visuomenei. O jų šeimų – izoliuotis.

Rajono mero informacija rajono visuomenei:

 • nuo kovo 13 d. uždrausti visi kultūros, sporto, vieši renginiai patalpose;
 • uždarytas baseinas;
 • nutrauktas teatrų festivalis;
 • nuo kovo 16 d. dviem savaitėms stabdomas ugdymo procesas visose rajono švietimo įstaigose, neformaliojo ugdymo, ikimokyklinio ugdymo įstaigose;
 • uždraustas ligonių lankymas sveikatos priežiūros įstaigose, senelių lankymas senelių namuose;
 • visi besikreipiantieji į gydymo įstaigas yra tikrinami;
 • sustabdytas muziejaus, bibliotekų, kitų įstaigų lankymas;
 • nuo kovo 16 d. gyventojai savivaldybės administracijoje, seniūnijose, kitose savivaldybės įstaigose aptarnaujami maksimaliai nuotoliniu būdu, vengiant tiesioginio kontakto (elektroniniu paštu ir telefonais);
 • atšauktos visos savivaldybės įstaigų darbuotojų komandiruotės;
 • Rokiškio autobusų parko autobusai valomi ir dezinfekuojami kelis kartus dažniau nei įprastai;
 • Rokiškio ligoninėje atliktos pratybos, įvertinta turima įranga ir priemonės, pateiktas priemonių poreikis Sveikatos apsaugos ministerijai;
 • Rokiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centras pasirengęs greitosios pagalbos automobiliais transportuoti ligonius į Panevėžio respublikinę ligoninę, kurios vadovybė koordinuos gydymą visame regione;
 • papildomai nupirkta dezinfekcinio skysčio seniūnijoms, bus saugomas skysčio rezervas;
 • su švietimo įstaigų vadovais aptartos pasiruošimo nuotoliniam mokymui galimybės, įrangos poreikis, galimybės pedagogams ir personalui dirbti nuotoliniu būdu (tokie pasitarimai bus vykdomi reguliariai, pageidautina nuotoliniu būdu);
 • su gydymo įstaigų vadovais derinami veiksmai dėl bendradarbiavimo ir veiksmų suderinamumo;
 • Ekstremaliųjų situacijų komisija renkasi reguliariai ir priima reikiamus sprendimus pagal Vyriausybės nurodymus ir suteiktas galias.

 Kiekvieno iš Jūsų PRAŠAU:

 • vaikų atostogos turėtų būti suprastos kaip privalomos rizikingu laiku ir skirtos ne susibūrimams į kompanijas, vaikščiojimui po prekybos centrus ar pan.
 • esant galimybei tartis su darbdaviais dėl darbo nuotoliniu būdu;
 • vengti masinio susibūrimo vietų, stengtis išlaikyti minimalų saugų 1 metro atstumą nuo kito žmogaus;
 • vengti ir atsisakyti bet kokių kelionių į kitas šalis;
 • parvykus iš pavojingomis pripažintų šalių izoliuotis namuose 14 dienų, pranešti apie tai tel. (8 5) 21 24 098, el. paštu info@nvsc.lt arba užpildyti formą www.nvsc.lt;
 • pasijutus blogai ir jaučiant viruso simptomų jokiu būdu neiti pačiam į gydymo įstaigą, bet SKAMBINTI tel. 1808, po to 112‼ Saugokime gydytojus‼
 • turėti daugiau kantrybės ir supratimo, nes atsiliepęs pareigūnas privalės užduoti Jums papildomų klausimų;
 • dažniau vėdinti patalpas, kabinetus, o kai kam reikėtų vėdinti ir karštas galvas…
 • saugotis ir blaiviai vertinti kai kurių tariamų „gelbėtojų“ pareiškimus ir provokacijas;
 • laikytis asmeninės higienos ir saugoti tiek save, tiek aplinkinius.

 

Prie Dirdų

4
Rašyti komentarą

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
4 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
moterėlėNeorentuotaito atsibuskimAtsibuskim Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Neorentuotai
Neorentuotai

Liga plinta, tačiau nesama suvokimo, kad kai užsikrės darbuotojai ūkis nedirbs ir t.t. Bus uždarytas ir pieno nieks nepirks ir jokie kvaili teiginiai nepadės… Tiesiog reiks laidoti aukas tokios administracijos ir tokios tarybos daugumos veiklos, tiksliau neveikimo.

to atsibuskim
to atsibuskim

tamsta , atsibusk ir paaiškink pagal kokius oficialius dokumentus teigi,kad jūsų minima tarybos narė pardavinėja užkrėstą pieną. Vartotojai privalo TAI žinoti .Tada paskaityk visą tekstą su paaiškinimais , prisegtais vyriausybės nutarimais, nes matosi, kad arba neskaitėte , arba nieko nesupratote , o , jus graužiantis pykčio virusas gali priversti kreiptis į tuos , nieko,, neveikiančius“,, katastrofos “ nesuvaldančius , o iš tiesų dirbančius pagal PSO, visų ES šalių vyriausybių , Europos ligų kontrolės centro nutarimus ir rekomendacijas.Jokių gyventojų patarimų ir viešų klykavimų KLAUSYTI JIE NEPRIVALO IR NEGALI. AČIŪ MERUI, VISAI KOMANDAI , GYDYTOJAMS .Sąmoningi žmonės supranta Jūsų darbą , neeilinę… Skaityti daugiau »

moterėlė
moterėlė

Kai norima nubausti, pirmoje eilėje atima protą

Atsibuskim
Atsibuskim

Bando pateisinti savo neveikluma, nuo A. Čepulio padaryto 2020 02 27 perspėjimo. Jie nesujudo o dangsto savo neveiklumą ir veda į katastrofą. Nenori imtis realių veiksmų, nes nežino ir neturi supratimo apie ligas. Stebina mero Godeliausko ir jo pataikūnų ( ypač Stasio Meksėno) neįgalumas katastrofos akivaizdoje. Jie tikisi išeiti sausi, deja pinigai nepadės… Stasio Mekšėno, išdavusio savo komandą, dabartinė pozicija primena vieno animacinio filmo veikėjo pasirinkimą „o mes į šiaurę dumsim ir palauksim“. O kas priims Lūžienės apkrėsta pieną – negalvoja.